Statuetka Siewcy dla Joanny Szumlak. Uroczyste wręczenie

fot. pow.
Podczas Dożynek Gminnych w Sicienku Wójt Gminy Sicienko Piotr #Chudzyński wręczył Statuetkę Siewcy (najwyższe wyróżnienie władz gminy przyznawane za rozwój i promocję gminy oraz wsparcie i pomoc innym) Pani Joanna Szumlak za działalność charytatywną na rzecz społeczności lokalnej.
Joanna Szumlak od urodzenia mieszka w gminie Sicienko. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne. Od 30 lat jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Wojnowie. Już 20 lat działa w Szkolnym Kole Caritas, którego jest opiekunem. Koło prowadzi działania w różnych obszarach. Zrzesza ponad 20 wolontariuszy.
Włącza się w akcje ogólnopolskie organizowane przez Caritas Polska, jak zbiórki żywności, pomoc po kataklizmach, „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, „Z uśmiechem do szkoły”. Organizuje także akcje lokalne, w zależności od potrzeb.
Koło podejmuje także wiele akcji przy Parafii w Dąbrówce Nowej dzięki współpracy z ks. Proboszczem Maciejem Chmielewskim. Wolontariusze pomagali w przygotowaniu spotkania dla osób chorych, dożynek parafialnych, porządkowaniu cmentarza, czy podczas zbiórek do puszek, np. na pomoc Ukrainie. Organizowali kiermasze charytatywne.
W ubiegłym roku w Niedzielę Miłosierdzia Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Joanny organizowało Dzień Dobra, w bieżącym roku był to już Tydzień Dobra, zapoczątkowany udziałem we Mszy św. i późniejszym spotkaniem z ks. Proboszczem Maciejem Chmielewskim. W „Tydzień Dobra” udało się włączyć wszystkich uczniów szkoły w Wojnowie. Każda klasa zaprojektowała koszulkę z logo zachęcającym do czynienia dobra oraz klasowy dobry uczynek. Cała akcja zakończyła się radosnym spotkaniem, podczas którego zaprezentowano wszystkie działania. Pomysły uczniów szkoły przerosły wszelkie oczekiwania. Jedni zbierali karmę dla schroniska, inni sadzili kwiaty przy szkole, przygotowywali ścieżki sensoryczne, jeszcze inni upominki dla Seniorów z Mochla.
Szkolne Koło Caritas bierze także udział w projektach. Jednym z nich był projekt „Zioła Anieli”, którego celem było między innymi ukazanie, że zioła, tak łatwo dostępne, są przydatne w naszym życiu i kuchni. Dzięki tej akcji powstał przy szkole zielny ogródek, a także mural na budynku szkoły. Ostatni projekt realizowany przez Koło, to „Dobra jest więcej”, organizowany przez Caritas Polska. Do projektu zaproszono 4 diecezje, z których brało udział po 15 kół. Swój projekt Koło nazwało „Serce dla Seniora”. Najważniejszym punktem tego projektu było spotkanie z osobami starszymi w Centrum Seniora w Mochlu. Przygotowano przedstawienie, upominki dla osób starszych i słodki poczęstunek. Projekt ten został najwyżej oceniony i młodzież z Wojnowa reprezentowała naszą diecezję w Warszawie podczas finału.
Pani Joanna otrzymała wyróżnienie w konkursie „Wolontariusz Roku 2022 Powiatu Bydgoskiego”. Jej hobby to ogród i rękodzieło.
Czytaj również
- XIII Sesja Rady Gminy Sicienko. Głos zabrałko kilku gości
- Utalentowana i pełna pasji tancerka. Spotkanie z Wiktorią Żabką
- Kolejne umowy podpisane. Realizowane będą inspirujące projekty
- Święcenie pokarmów wielkanocnych. Wierni kultywują piękną tradycję
- Samorząd Przyjazny KGW. Gmina Koronowo laureatem plebiscytu
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!