Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
15 września 2023

Szansa na mniejsze korki. Ulica Duńska już odebrana!

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

W miniony piątek obchodziliśmy Dzień Dobrych# Wiadomości i z tego też dnia mamy informację, która z pewnością ucieszy mieszkańców dojeżdżających do Bydgoszczy. W piątek odbył się odbiór techniczny ulicy Duńskiej, której rozbudowę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku.

Po blisko 10 miesiącach zakończyła się realizacja wartej 2 mln 675 tys. 120 zł inwestycji polegającej na budowie drogi o długości około 900 metrów i szerokości 6 metrów. Droga o nawierzchni asfaltowej posiada metrowe pobocze z kruszywa, zjazdy na posesje oraz odwodnienie do przydrożnych rowów.

Rozbudowa ulicy Duńskiej została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 1 mln 336 tys. 59 zł.

Realizacja tego zadania ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców Białych Błot dojeżdżających do Bydgoszczy, ponieważ ulicą Duńską można ominąć ruchliwą ulicę Szubińską i znajdujące się na niej przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Zakończenie tej inwestycji skróci czas dojazdu do Ronda Powstańca Wielkopolskiego Pułkownika Antoniego Grygiela w Bydgoszczy. Wykonawcą zadania była firma PROJBUD Drogownictwo Sp. z o.o.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 12 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)