Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
27 listopada 2023

Szkolenie dla pracowników. Poszerzyli wiedzę ze środków odurzających

fot. pow.

fot. pow.

W budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy# Społecznej w Koronowie odbyło się szkolenie dla pracowników socjalnych dotyczące dostępnych na rynku narkotyków, ich wyglądu i charakterystyki. Przekazana wiedza będzie im przydatna podczas wizytacji podopiecznych. Szkolenie poprowadziła asp. Sandra Mindak profilaktyk z Komisariatu Policji w Koronowie.

Policyjny profilaktyk asp. Sandra Mindak z koronowskiego komisariatu spotkała się wczoraj (23.11.2023) z pracownikami socjalnymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koronowie, by przybliżyć im kwestie związane z substancjami zabronionymi, określonymi w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas prelekcji korzystała z walizki edukacyjnej wyposażonej w przedmioty, które zazwyczaj wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Ponadto zawiera ona substancje, które wyglądem przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Każda atrapa środków odurzających zawiera szczegółowy opis wyglądu, sposób zażywania, a także objawy po zastosowaniu oraz ceny.

Spotkanie miało na celu wzmocnić czujność pracownika socjalnego podczas wizyt w domach swoich podopiecznych, a także poszerzyć wiedzę na temat substancji narkotycznych.

Dzięki takiemu spotkaniu pracownikowi socjalnemu łatwiej będzie rozpoznać u dziecka przedmioty służące do przechowywania, dystrybucji narkotyków i ich zażywania, które wcześniej nie wzbudzały żadnych podejrzeń u osób dorosłych, a które świadczą o problemie występującym w rodzinie.

Materiał: autor: asp. Sandra Mindak /Komisariat Policji w Koronowie

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)