Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
27 września 2018

Tenisiści stołowi zainaugurowali rozgrywki

Fot. Powierzone

Fot. Powierzone

15 września meczami wyjazdowymi sezon ligowy zainaugurowały dwie drużyny tenisistów stołowych UKS „Top” Solec Kujawski.

Nasi młodzi wychowankowie przystąpili do rywalizacji w Lidze Młodzieżowej (grają w niej zawodnicy do 14 roku życia), gdzie ich przeciwnikami będą czołowe zespoły z całego województwa. W pierwszym spotkaniu, które było absolutnym debiutem ligowym całego zespołu, udaliśmy się do Gniewkowa na mecz z miejscowym Sokołem.

Mecz od początku układał się remisowo, gdyż zwycięską ścieżkę obrali bracia Marcin i Krzysztof Białka z Sokoła oraz Kacper Kozak i Marcjan Ołownia z naszego zespołu. Po dwóch kolejkach singli oraz grach deblowych na tablicy wyników widniał remis 5:5.

Kolejne gry pojedyncze również ułożyły się remisowo (po stronie solecczan punktowali Nikodem Waldowski i Przemek Nowicki) i ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 9:9.

Punkty dla UKS Top zdobyli: Kacper Kozak i Marcjan Ołownia – po 2,5 oraz Przemek Nowicki i Nikodem Waldowski – po 2. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 29 września podejmując w Solcu IKTS Noteć Inowrocław.

Pewne zwycięstwo seniorów

Pierwszy zespół UKS Top, zainaugurował natomiast tegoroczne występy meczem w Gniewie z miejscowym zespołem Ebrogym. Solecczanie po wywalczeniu w ubiegłym sezonie, najwyższego w historii, piątego miejsca w drugoligowej tabeli w tegorocznych rozgrywkach będą starali się powtórzyć ten wyczyn.

Mecz rozpoczął się od podziału punktów, gdyż na stole pierwszym Krzysztof Leszczyński po dramatycznym spotkaniu uległ liderowi gospodarzy Bartoszowi Zabrockiemu, natomiast na stole drugim Kacper Makowski w swym debiucie w naszych barwach pokonał 3:1 Łukasza Dau. Kolejne dwa mecze to również nasze wygrane – na stole pierwszym Jacek Wierczerzak pokonał Pawła Dau, natomiast na stole drugim, również debiutujący w naszym zespole Rafał Wiśniewski, w pięciu setach wygrał z Przemysławem Górskim.

Prowadziliśmy zatem 3:1, a wynik podwyższyliśmy po grach deblowych, które obie padły naszym łupem (wygrane pary Wieczerzak/Leszczyński w czterech setach, zaś debla Makowski/Wiśniewski w setach pięciu). Przy prowadzeniu 5:1 nasi zawodnicy poszli za ciosem i w drugiej kolejce gier pojedynczych dołożyli trzy zwycięstwa (Leszczyński, Makowski i Wiśniewski wygrywali ze swoimi rywalami po 3:1). Punkt dla zespołu z Gniewu zdobył Zabrocki pokonując w czterech setach Wieczerzaka.

Ostatecznie triumfowaliśmy zatem 8:2 a zdobyczą punktową podzielili się: Kacper Makowski i Rafał Wiśniewski – po 2,5 oraz Jacek Wieczerzak i Krzysztof Leszczyński – po 1,5 pkt.

W drugiej kolejce solecki zespół podejmuje w najbliższy weekend Szaniec Świecie nad Osą.

materiał:Łukasz Czarczyński

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)