Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
03 listopada 2022

UKS Top zdobył dwie ważne wygrane. Pokonali Gostycyn i Chełmno

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

W ostatni weekend października br. UKS Top rozegrał dwa ważne mecze ligowe oraz# wzięli udział w drugim w bieżącym sezonie Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii juniorów.

W piątkowy wieczór soleccy piątoligowcy rozegrali awansem (z 8 kolejki) wyjazdowy mecz z Myśliwcem Gostycyn. Rywal trudny, jednak i z nim poradziła sobie solecka drużyna. Zwyciężyli  8:3, a komplet punktów ponownie zanotował duet Robert Dziamba (3 pkt.) i Filip Strychalski (2 pkt.). Po punkcie dołożyli: Stanisław Kaczan oraz deble Strychalski/Jezierski i Dziamba/Kaczan. Następny mecz rozegrany zostanie 3 listopada z drugim zespołem UKS WDK Paterek.

Dzień później najtrudniejszy do tej pory sprawdzian w sezonie mieli przed sobą drugoligowcy. Podejmowali wicemistrza z ubiegłego sezonu i aktualnie trzecią drużynę tabeli – LUKS Chełmno. Po pierwszych grach pojedynczych UKS Top prowadził 2:0 (punkty Mateusza Ufnala i Patryka Jendrzejewskiego), jednak goście za sprawą Mateusza Dzikowskiego oraz Kacpra Makowskiego wyrównali. Na szczęście w obu grach deblowych zdecydowanie zwyciężył UKS Top i objęli prowadzenie 4:2. Druga seria spotkań to pewne wygrane Ufnala i Jendrzejewskiego i Rafała Ordzy, przegrał jedynie Michał Majchrzak z Wojciechem Gronowskim. Ostatecznie solecka drużyna wygrała 7:3 co pozwoliło im umocnić się na pozycji lidera. Kolejny mecz 5 listopada w Gniewie.

W niedzielę natomiast sześcioosobowa grupa soleckich  zawodników zagrała w II WTK juniorów, który odbył się w Sępólnie Krajeńskim. UKS Top nie odniósł tam wielkich sukcesów, jednak każdy z zawodników odniósł co najmniej jedno zwycięstwo. Najwyższe miejsce zajęła Marysia Klepacz (13-16 wśród 25 juniorek), zaś wśród juniorów Nikodem Waldowski (17-24). Pozostali - Nataniel Marjanek, Kacper Kozak, Stanisław Kaczan i Przemysław Nowicki zakończyli udział w przedziale 25-32 w gronie 41 zawodników.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)