Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
06 lipca 2023

Włamywał się i kradł. 17-latek usłyszał cztery zarzuty

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci z Białych Błot zatrzymali 17-latka, który dopuścił się czterech przestępstw. Dwa z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem, a dwa następne usiłowania kradzieży.

Pierwsze włamanie miało miejsce na plaży w Pieckach, natomiast drugie w lokalu gastronomicznym w Zielonce. W ten sam dzień próbował ukraść rower 13-letniemu dziecku, oraz telefon komórkowy jednemu z pasażerów autobusu miejskiego. Mieszkaniec gminy usłyszał zarzuty.

Wszystko zaczęło się w miniony piątek (30.06.2023) od ujawnienia przez patrolujących teren policjantów wybitej szyby w lokalu gastronomicznym przy stacji benzynowej w Zielonce.
W wyniku podjętych działań policjanci zabezpieczyli monitoring znajdujący się w lokalu i rozpoznali na nim mężczyznę, który wcześniej próbował ukraść telefon komórkowy jednemu z pasażerów autobusu miejskiego na linii Białe Błota - Zielonka. Ostatecznie do kradzieży nie doszło, ponieważ nie zdołał wyrwać go pasażerowi z rąk. Jak się okazało, był to znany im mieszkaniec gminy, który wcześniej miał już konflikt z prawem.

Policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna, kilka dni wcześniej, włamał się do lodówki z napojami na plaży w Pieckach i dokonał kradzieży 40 sztuk napojów różnych marek. Jak by tego było mało, ten sam 17-latek usiłował ukraść rower bawiącemu się na placu zabaw 13-latkowi. Na szczęście został spłoszony przez rodziców chłopca.

Za popełnione przestępstwa usłyszał cztery zarzuty: dwa z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem, a dwa kolejne usiłowania kradzieży. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji.


Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

 

Oceń artykuł: 14 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)