Za dwa dni przedszkolaki będą recytować wiersze. Zmierzą się ze sobą w konkursie
fot. powierzone
Za dwa dni przedszkolaki, które zostały laureatami konkursu „Przyjaciel przyrody”, wezmą# udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim w Przedszkolu Samorządowym „Stokrotka” w Nowej Wsi Wielkiej. Wśród nich będą zawodnicy z brzozowskiej „Jarzębinki”.
Przedszkolny Konkurs Recytatorski pn. „Przyjaciel przyrody” ma za zadanie popularyzację poezji dziecięcej, a także uwrażliwienie dzieci na zachowania proekologiczne, właśnie poprzez poezję.
Mali artyści z Przedszkola Samorządowego „Jarzębinka” z Brzozy wcześniej brali udział w szkolnym konkursie, aby wyłonić recytatorów najlepiej recytującymi wiersze.
Mali artyści przygotowywali się do występu w domu pod czujnym okiem rodziców. Efektem ich pracy były piękne recytacje, które mieliśmy okazję wysłuchać. Dyplomy za udział otrzymały Livia i Wiktoria z „Niedźwiadków” oraz Pola z „Wiewiórek”. Wśród nagrodzonych w grupie dzieci 3 i 4-letnich znalazły się: Martyna, Aniela, Zuzia z Biedronek", zaś w grupie dzieci 5 oraz 6-letnich pierwsze trzy miejsca przypadły: Lilianie z „Wiewiórek”, Lenie z „Motylków”, Julii z „Niedźwiadków”. Laureaci konkursu będą mieli możliwość reprezentować to przedszkole w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim w Przedszkolu Samorządowym „Stokrotka” w Nowej Wsi Wielkiej w dniu 4 czerwca 2022 roku.
Materiał: Przedszkole Samorządowe „Jarzębinka”/red.
Czytaj również
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!