Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
24 września 2018
Mistrzostwa Polski Żaków w Speedrowerze

Złoty medal Arka Pilarskiego

Fot. Powierzone

Fot. Powierzone

Z Mistrzostw Polski Żaków w Speedrowerze ULKS Mustang Żołędowo wrócił ze złotym medalem Arkadiusza Pilarskiego w kategorii do 10 lat.

Arek wygrał wszystkie 6 wyścigów, w których wziął udział, w tym w tym ten najważniejszy finałowy. Blisko startu w finałowej „4”, był Artur Paliwoda, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu. Pozostali zawodnicy ULKS Mustang Żołędowo Bartek Suszek i Szymon Makowski zajęli dalsze miejsce, ale byli najmniej doświadczeni w stawce 26 speedrowerzystów.

Kategoria do 12 lat nie zakończyła się medalem dla Mustanga, ale Zuza Klett, Marcel Świątkowski i Bartek Sobociński w swoich eliminacjach odgrywali czołowe role. Bartek Sobociński zajął 9 miejsce, a o awans do półfinału walczył w biegu dodatkowym z Zuzą Klett. W półfinale zakończył swój udział Marcel Świątkowski i został sklasyfikowany na 7 miejscu.

Ogromną niespodziankę sprawiła Zuza Klett, która awansowała do finałowej „4”. Bieg był powtarzany po upadku zawodnika z Gniezna, a w tym momencie Zuza jechała na 3 miejscu. W powtórce mimo ciągłych ataków nie udało jej się wyprzedzić żadnego z rywali. - Dzisiaj startowali nasi najmłodsi zawodnicy. Obserwując jak walczyli w każdym biegu, aż chce się prowadzić treningi. Dla takiej młodzieży warto się starać. Zawodników oprócz mnie do zawodów przygotowywali Michał Bazelak i Łukasz Bazelak. Arek Pilarski był jednym z faworytów kategorii do 10 lat i nie zawiódł. Świetną postawą wykazał się też Bartek Sobociński, który w biegu dodatkowym o awans do półfinału pozwolił wybrać lepsze pole koleżance z drużyny Zuzi Klett. Tak, więc zaliczyliśmy dzisiaj świetne zawody pod względem sportowym jak i wychowawczym – podsumował start trener Mustanga Arkadiusz Słysz.

materiał: AS

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)