Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
24 września 2018
Mistrzostwa Polski Żaków w Speedrowerze

Złoty medal Arka Pilarskiego

Fot. Powierzone

Fot. Powierzone

Z Mistrzostw Polski Żaków w Speedrowerze ULKS Mustang Żołędowo wrócił ze złotym medalem Arkadiusza Pilarskiego w kategorii do 10 lat.

Arek wygrał wszystkie 6 wyścigów, w których wziął udział, w tym w tym ten najważniejszy finałowy. Blisko startu w finałowej „4”, był Artur Paliwoda, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu. Pozostali zawodnicy ULKS Mustang Żołędowo Bartek Suszek i Szymon Makowski zajęli dalsze miejsce, ale byli najmniej doświadczeni w stawce 26 speedrowerzystów.

Kategoria do 12 lat nie zakończyła się medalem dla Mustanga, ale Zuza Klett, Marcel Świątkowski i Bartek Sobociński w swoich eliminacjach odgrywali czołowe role. Bartek Sobociński zajął 9 miejsce, a o awans do półfinału walczył w biegu dodatkowym z Zuzą Klett. W półfinale zakończył swój udział Marcel Świątkowski i został sklasyfikowany na 7 miejscu.

Ogromną niespodziankę sprawiła Zuza Klett, która awansowała do finałowej „4”. Bieg był powtarzany po upadku zawodnika z Gniezna, a w tym momencie Zuza jechała na 3 miejscu. W powtórce mimo ciągłych ataków nie udało jej się wyprzedzić żadnego z rywali. - Dzisiaj startowali nasi najmłodsi zawodnicy. Obserwując jak walczyli w każdym biegu, aż chce się prowadzić treningi. Dla takiej młodzieży warto się starać. Zawodników oprócz mnie do zawodów przygotowywali Michał Bazelak i Łukasz Bazelak. Arek Pilarski był jednym z faworytów kategorii do 10 lat i nie zawiódł. Świetną postawą wykazał się też Bartek Sobociński, który w biegu dodatkowym o awans do półfinału pozwolił wybrać lepsze pole koleżance z drużyny Zuzi Klett. Tak, więc zaliczyliśmy dzisiaj świetne zawody pod względem sportowym jak i wychowawczym – podsumował start trener Mustanga Arkadiusz Słysz.

materiał: AS

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)