Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
25 listopada 2022

Sportowa klasa. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, medale i statuetki

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Od września do listopada br. uczniowie klasy# 0 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Dobrczu uczestniczyli w programie „Sportowa Klasa” realizowanym dzięki Fundacji Aktywnego Rozwoju założoną m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Huberta Malinowskiego.

Program ten miał na celu wsparcie naborów do klas o profilu sportowym. Dzięki niemu na wczesnym etapie będzie można ocenić predyspozycje dzieci do sportu i zwiększyć zainteresowanie rekrutacją.
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrczu na dodatkowych zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczyciela w-f : Pawła Michałowskiego w ramach powyższego programu udział wzięli uczniowie klasy 0. W trakcie tych zajęć wykonywane były zestawy prostych, ale wymiernych ćwiczeń przygotowujących do testów sprawnościowych do klas sportowych, w tym m.in. udoskonalających szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość i zwinność. Na każdych zajęciach nauczyciel prowadzący dokonywał także wśród uczestników zajęć pomiarów poszczególnych cech motorycznych. Wyniki tych testów były zapisywane w specjalnym dzienniczku, który otrzymali uczniowie.

Dzięki temu uczestnicy programu jak i ich rodzice mogli zapoznać się z wynikami pomiarów, sprawdzić czy nastąpił progres i opanowanie danych ćwiczeń.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zajęciach, otrzymały specjalny pakiet sportowy, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki. Za udział w programie szkoła uzyskała także środki w wysokości 800,00 zł na zakup sprzętu sportowego.
Szkoła w Dobrczu uczestniczy także w ministerialnych programach : W-F z AWF, SKS , a także nauczyciele wychowania fizycznego realizują innowację: „Zdrowo na sportowo”, która umożliwiła uczniom udział w dodatkowej godzinie w-f w klasach 3-6.

Materiał: Paweł Michałowski

Źródło: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)