Sportowa klasa. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, medale i statuetki

fot. Gmina Dobrcz
Od września do listopada br. uczniowie klasy# 0 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Dobrczu uczestniczyli w programie „Sportowa Klasa” realizowanym dzięki Fundacji Aktywnego Rozwoju założoną m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Huberta Malinowskiego.
Program ten miał na celu wsparcie naborów do klas o profilu sportowym. Dzięki niemu na wczesnym etapie będzie można ocenić predyspozycje dzieci do sportu i zwiększyć zainteresowanie rekrutacją.
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrczu na dodatkowych zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczyciela w-f : Pawła Michałowskiego w ramach powyższego programu udział wzięli uczniowie klasy 0. W trakcie tych zajęć wykonywane były zestawy prostych, ale wymiernych ćwiczeń przygotowujących do testów sprawnościowych do klas sportowych, w tym m.in. udoskonalających szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość i zwinność. Na każdych zajęciach nauczyciel prowadzący dokonywał także wśród uczestników zajęć pomiarów poszczególnych cech motorycznych. Wyniki tych testów były zapisywane w specjalnym dzienniczku, który otrzymali uczniowie.
Dzięki temu uczestnicy programu jak i ich rodzice mogli zapoznać się z wynikami pomiarów, sprawdzić czy nastąpił progres i opanowanie danych ćwiczeń.
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zajęciach, otrzymały specjalny pakiet sportowy, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki. Za udział w programie szkoła uzyskała także środki w wysokości 800,00 zł na zakup sprzętu sportowego.
Szkoła w Dobrczu uczestniczy także w ministerialnych programach : W-F z AWF, SKS , a także nauczyciele wychowania fizycznego realizują innowację: „Zdrowo na sportowo”, która umożliwiła uczniom udział w dodatkowej godzinie w-f w klasach 3-6.
Materiał: Paweł Michałowski
Źródło: Gmina Dobrcz
Galeria













Czytaj również
- Niebywała lekcja postaw obywatelskich za nami. Uczniowie liceum na sesji
- Sukces uczniów. Wyróżnieni w wojewódzkim konkursie literackim
- Rocznica urodzin patronki szkoły. Uczniowie złożyli kwiaty
- Wojewódzki Konkurs "Wszystko gra". Wyróżnienie dla Kacpra
- Finał V Turnieju Baśniowego. Uczniowie wykazali się wiedzą
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!