Dziś mamy 31 maja 2023, środa, imieniny obchodzą:
25 listopada 2022

Sportowa klasa. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, medale i statuetki

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Od września do listopada br. uczniowie klasy# 0 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Dobrczu uczestniczyli w programie „Sportowa Klasa” realizowanym dzięki Fundacji Aktywnego Rozwoju założoną m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Huberta Malinowskiego.

Program ten miał na celu wsparcie naborów do klas o profilu sportowym. Dzięki niemu na wczesnym etapie będzie można ocenić predyspozycje dzieci do sportu i zwiększyć zainteresowanie rekrutacją.
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrczu na dodatkowych zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczyciela w-f : Pawła Michałowskiego w ramach powyższego programu udział wzięli uczniowie klasy 0. W trakcie tych zajęć wykonywane były zestawy prostych, ale wymiernych ćwiczeń przygotowujących do testów sprawnościowych do klas sportowych, w tym m.in. udoskonalających szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość i zwinność. Na każdych zajęciach nauczyciel prowadzący dokonywał także wśród uczestników zajęć pomiarów poszczególnych cech motorycznych. Wyniki tych testów były zapisywane w specjalnym dzienniczku, który otrzymali uczniowie.

Dzięki temu uczestnicy programu jak i ich rodzice mogli zapoznać się z wynikami pomiarów, sprawdzić czy nastąpił progres i opanowanie danych ćwiczeń.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zajęciach, otrzymały specjalny pakiet sportowy, a na zakończenie projektu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki. Za udział w programie szkoła uzyskała także środki w wysokości 800,00 zł na zakup sprzętu sportowego.
Szkoła w Dobrczu uczestniczy także w ministerialnych programach : W-F z AWF, SKS , a także nauczyciele wychowania fizycznego realizują innowację: „Zdrowo na sportowo”, która umożliwiła uczniom udział w dodatkowej godzinie w-f w klasach 3-6.

Materiał: Paweł Michałowski

Źródło: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)