Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
02 września 2022

Pierwszoklasiści poszli do szkoły. Uroczyście rozpoczęto rok szkolny

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Tak jak w całej Polsce, również pierwszoklasiści z# Przyłęk uroczyście rozpoczęli swój rok nauki.

Uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach powitały odnowione i wyremontowane wnętrza. Wiele radości przyniosły również powakacyjne spotkania w klasach. Podczas inauguracji roku nauki, przyjęto też do grona szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych oraz podopiecznych oddziału przedszkolnego. Rok szkolny w Przyłękach rozpoczęło w 12 oddziałach ogółem 245 uczniów klas 0- 8. Przez kolejne miesiące mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony 41 nauczycieli. Sprawne funkcjonowanie placówki w Przyłękach zapewni także ośmiu pracowników obsługi i administracji.

Zanim jednak formalnie zainaugurowano nowy rok nauki, społeczność uczniowska uczciła w milczeniu tragiczną, 83. rocznicę Września 1939 r. O ofiarach poniesionych przez walczących żołnierzy i ludność cywilną podczas jednej z najkrwawszych wojen, przypomina skromny pomnik wzniesiony w pobliżu budynku szkoły. Przed rozpoczęciem apelu uczniowie i nauczyciele złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem, oddając hołd Bohaterom Września.

Nowy rok nauki poprzedziły prace remontowo- inwestycyjne. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach wyremontowała pomieszczenia w zabytkowym kompleksie trzech swoich budynków, pamiętających jeszcze przełom XIX i XX wieku. Prace wykonano w budynku nr 2, gdzie została wymieniona  instalacja elektryczna razem z oświetleniem na bardziej wydajne i energooszczędne. Do dyspozycji są również odświeżone pomieszczenia szkolnej łazienki, wyposażonej w nową glazurę, terakotę i sanitariaty. Częściowo wymieniono też stolarkę okienną.

Kunszt wykonanych prac w XIX- wiecznych budynkach, które sąsiadując z nową zabudową szkoły pełnią nadal funkcję oświatową, mogli podziwiać uczniowie, rodzice i nauczyciele, rozpoczynający rok szkolny w odświeżonych klasach, służących przez lata nowym pokoleniom mieszkańców.

Materiał: UG w Białych Błotach/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)