Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
18 kwietnia 2024

"Bezpieczni lokalnie". Kolorowanki profilaktyczne dla dzieci

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński podpisał dzisiaj #umowę z panią Alicją Werner o przeniesienie autorskich praw majątkowych do przygotowanych przez nią grafik, które znajdą się w kolorowance promującej szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze będą rozdawali te książeczki podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach, szkołach, ale także na imprezach plenerowych. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w troskę o małych mieszkańców naszego województwa.

Studentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pani Alicja Werner, z własnej inicjatywy, przygotowała dla policjantów garnizonu-kujawsko-pomorskiego rysunki, dzięki którym opracowano kolorowankę oraz arkusz z miejscem na odcisk palca. Przygotowane materiały przyczynią się do wzmocnienia naszych działań związanych z edukacją oraz promocją bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Kolorowanki, nie tylko dostarczą dzieciom rozrywki, ale także przekażą istotne przesłania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i znajdą zastosowanie w trakcie spotkań w przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Policjanci będą je również rozdawać podczas większości imprez plenerowych. Odpowiedni materiał wspomagający ma ogromne znaczenie w działaniach profilaktycznych, których celem jest m.in. prawidłowe kształtowanie postaw związanych z bezpieczeństwem.

Pani Alicji Werner serdecznie dziękujemy za wsparcie, a także zaangażowanie się w sprawę bezpieczeństwa naszych najmłodszych mieszkańców i życzymy samych sukcesów. Materiały powstały we współpracy Wydziału Komunikacji Społecznej i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Matreriał: KMP Bydgowszcz

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)