Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2024

Nauka stała się zabawą. Gminny Dzień Nauki

fot. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrczu

fot. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrczu

10 czerwca nasza szkoła tętniła życiem, stając się miejscem, gdzie nauka i zabawa łączyły# się w jedno. Tego dnia gościliśmy pięcioosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami ze szkół w Borównie, Strzelcach Górnych, Kozielcu, Kotomierzu i Dobrcza, by wspólnie przeżyć coś niezwykłego.

Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli przyrody i fizyki – Agnieszki Wojny, Violetty Wyrzykowskiej oraz Anny Osak – uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat nauki.

W ekopracowni oraz podczas zajęć z robotyki uczniowie brali udział w inspirujących eksperymentach, obserwowali mikroświat pod mikroskopem, przeprowadzali interesujące doświadczenia oraz konstruowali roboty. Nauka stała się zabawą, a wszyscy uczestnicy mieli szansę na integrację i wymianę pomysłów.

Po intensywnych warsztatach, pan Roman Duszyński, nasz dobry przyjaciel, przygotował dla uczestników serię zabaw integracyjnych, które dostarczyły wiele radości i pozwoliły na lepsze poznanie się nawzajem. Wspólne śmiechy i zmagania sprawiły, że wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina.

Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem i chrupaniem popcornu, co stworzyło wspaniałą okazję do dalszej integracji. Uśmiechy, współpraca i wspólne spędzanie czasu sprawiły, że atmosfera była niesamowita. W duchu motta Samorządu Uczniowskiego – "bez relacji nie ma edukacji" – odkryliśmy, jak ważne są więzi i współpraca w procesie nauki.

Ten wyjątkowy dzień pokazał nam wszystkim, że nauka nie musi być nudna i może dostarczać wiele radości. Przeżycia i wspomnienia z tego dnia na długo pozostaną w naszej pamięci, udowadniając, że nauka przez zabawę jest nie tylko możliwa, ale i niezwykle skuteczna.

opiekunowie SU: Oliwia Ptak i Marcin Rywolt

Materiał: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrczu

Oceń artykuł: 11 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)