Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2024

Wycieczka edukacyjna do Gdańska. Zwiedzanie Trójmiasta

fot. SP im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

fot. SP im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

W maju uczniowie klas 5E i 5F wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Gdańska.

Celem wycieczki było poznanie historii Gdańska, tradycji, zabytków, kultury, poznanie cech charakterystycznych dla architektury Trójmiasta, zapoznanie z legendami gdańskimi, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego dla regionu gdańskiego oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Gdyńskie Centrum Nauki Eksperyment, w którym uczestniczyliśmy w interaktywnych wystawach i zabawach, prezentujących niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata w prosty i zrozumiały sposób.

Uczniowie podziwiali również architekturę miasta, Fontannę Neptuna, zwiedzali uliczki oraz inne ważne miejsca dla każdego gdańszczanina.

Następnie udali się na Monciak oraz plażę w Sopocie.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum II Wojny Światowej, gdzie młodzież miała okazję przy wykorzystaniu audioprzewodników poznać wydarzenia, które tak mocno zmieniły świat.

Opiekunowie: Justyna Makowiecka, Iwona Koślicka, Agnieszka Cholewińska, Angelika Kowalska, Alina Janowicz

Materiał: SP im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)