Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
18 czerwca 2024

Pożegnanie Honorowego Obywatela. Pogrzeb ks. kanonika

fot.  Diecezja Bydgoska

fot. Diecezja Bydgoska

Solec Kujawski pożegnał Honorowego Obywatela ks. kanonika Tadeusza Zabłockiego,# który w latach 1968-2007 był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Będąc już na emeryturze kapłan dalej służył w mieście, ale we wspólnocie Nawrócenia św. Pawła.

„Przyjmujemy wolę Bożą, zgadzamy się na nią, ale po ludzku żal tego rozstania. Zwłaszcza, jeśli widzi się kogoś w takim pragnieniu życia, bycia uczynnym dla drugich” – podkreślał biskup Krzysztof Włodarczyk.

Materiał: Diecezja Bydgoska

Oceń artykuł: 21 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Jolanta , w dniu 24-06-2024 15:37:03 napisał:

    Pamiętam Księdza Tadeusza Zabłockiego z 1958r. -przyjeżdżał do Mochla k.Wojnowa ,w 1_szej klasie miał z nami lekcje religii ;Jego i naszą parafią była Dąbrówka Nowa .-Radosny,Wspaniały Kapłan ....Póżniedo jednej klasy chodziłam z ks.Tadeusza Bratanicą ,Elą ,Cudowną Koleżanką....j Odpoczywaj w Pokoju Drogi księże Tadeuszu .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)