Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
29 maja 2024

Konkurs przyrodniczo - ekologiczny. "Miłośnicy Zielonej Ziemi"

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

24 maja 2024r.(piątek) w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny# „Miłośnicy Zielonej Ziemi”. Uczestniczyły w nim cztery szkoły podstawowe z gminy Dobrcz. Konkurs przyrodniczo - ekologiczny odbył się w ZS w Borównie.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas III i IV tworząc czteroosobowe zespoły. Tematyka obejmowała zagadnienia związane z ochroną środowiska na naszej planecie-Ziemi, a w szczególności dominowała problematyka związana z wodą i powietrzem.

Najogólniej mówiąc były to zagadnienia ekologiczne. Konkurs składał się z testu jednokrotnego wyboru i 10 zadań praktycznych: wykreślanek, rebusów i rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla środowiska wodnego.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Strzelcach Górnych, drugie miejsce przypadło ZSP w Dobrczu, III ZS w Borównie, a IV SP w Kozielcu.

Naszą szkołę reprezentowali : Anna Zbikowska, Julia Bartman, Emilia Siupa i Lena Wiśniewska. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za swój wysiłek przez Wójta Gminy Dobrcz Pana Rafała Modlisza.

Nagrody ufundował Urząd Gminy Dobrcz.

Materiał: : Zuzanna Rywolt

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)