Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
05 sierpnia 2022

Rozwiązano problem z uschniętymi drzewkami. Posadzą nowe

fot. powierzone

fot. powierzone

57 uschniętych drzewek w Maksymilianowie zostanie #wymienionych w ramach gwarancji. Również inne tereny zielone na terenie gminy Osielsko zostaną uporządkowane.

Radny z Niemcza Andrzej Różański wnioskował do wójta gminy Osielsko o uporządkowanie terenów zielonych. Radny wnioskował o wymianę 57 uschniętych drzewek wzdłuż ulicy Jagodowej w Maksymilianowie oraz naprawę tam skarpy i rowów. Ponadto radny wniósł o: - „Staranne wykonywanie koszenia na wszystkich ulicach naszej gminy w tym i na ulicy Jagodowej w Maksymilianowie i Kopernika w Niemczu”.

– Informuję, że wymiana obumarłych sadzonek 43 drzew zostanie wykonana na ul. Jagodowej w ramach gwarancji do dnia 30.09.2022 r., a naprawa rozmytych skarp (oraz innych wskazanych wykonawcy usterek) nastąpi do 30.07.2022 r. – zapowiedział wójt Osielska Wojciech Sypniewski.

– Uzasadnienie wykonania nasadzeń w okresie jesiennym – jak w odpowiedzi dla radnego Andrzeja Matusewicza. Pisaliśmy o tym w oddzielnym artykule. Generalnie chodzi o to, że jesień jest lepsza porą na nasadzenia, gdyż roślina ma więcej czasu na ukorzenienie się i rozbudowanie systemu korzennego – wskazał również wójt.

– Odnośnie wykonywania koszenia informuję, że ul. Jagodowa została wykoszona w dniach 10 - 13 czerwca br., natomiast ul. M. Kopernika w Niemczu zostanie wykoszona po zadarnieniu – zapowiedział Sypniewski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Tomasz, w dniu 16-08-2022 16:19:09 napisał:

    Szanowni radni, wujtowie, urzędnicy i wszyscy święci do których zależy ekologia, środowisko, ... , stan terenów zieleni - zamiast wymieniać na nowe czyli nie dbać o pieniądz społeczny, PIELĘGNUJCIE to co macie, dbajcie. W gminie nikt nie ma bladego pojęcia o zieleni miejskiej, gminnej o jej zarządzaniu. Beton, asfalt, kostka ... pseudo wygoda!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)