Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
09 lipca 2024

Bezpieczne Wakacje 2024. Policjanci kontrolują obozowiska

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Koronowscy Policjanci, wspólnie ze Strażą Leśną oraz OSP Koronowo,# kontynuują kontrole kolonii i obozów harcerskich. Funkcjonariusze sprawdzają je pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielają opiekunom cennych wskazówek.

Dzisiaj (09.07.2024) odwiedzili harcerzy wypoczywających w Pólku oraz przy Nadleśnictwie Biała. Wakacyjne akcje „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz działania „Bezpieczne wakacje 2024” trwają na dobre i będą realizowane aż do końca sezonu letniego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane zostały do kontrolowania obozów harcerskich. Stąd policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie ze strażakami OSP Koronowo oraz funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Różanna, odwiedzają obozowiska i stanice by sprawdzić stan bezpieczeństwa dzieci, ich warunki pobytu oraz czy mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych.

Mundurowi skontrolowali już obozy harcerskie zorganizowane na terenach leśnych w Koronowie. Zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Służby i dowódcy obozów wymienili się niezbędnymi informacjami w tym zakresie.

Miejsca wypoczynku zostały sprawdzone pod kątem dostosowania do obowiązujących przepisów, jak również zabezpieczenia miejsc noclegowych.

Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na terenie obozowisk. Takie kontrole potrwają do końca wakacji.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)