Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
20 czerwca 2024

"Kryminalne Zagadki XII-stki". III edycja konkursu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Dyrekcja oraz nauczyciele XII Liceum Ogólnokształcącego, wspólnie z Komendą Miejską #Policji w Bydgoszczy, po raz trzeci zorganizowali dla uczniów klas policyjnych konkurs "Kryminalne zagadki Dwunastki". Zadaniem uczniów było rozwiązanie fikcyjnej sprawy kryminalnej „Zabójstwo w pensjonacie”.

Zagadkę detektywistyczną należało odgadnąć i odpowiedzieć na pytanie zawarte w historii w określonym czasie, poprzez wykorzystanie zdobytej na zajęciach wiedzy, nabytych umiejętności i posiadanych wiadomości z zakresu kryminalistyki. Scenariusz gry stworzyła Pani Mariola Wolnik, nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej, w uzgodnieniu z kom. Radosławem Grześkowiakiem, Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz–Śródmieście oraz nadkom. Markiem Grabowiczem z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. O prawidłową plastyczną oprawę zagadki zadbała Anna Zamojda oraz Kinga Zielinska, pedagodzy ZS nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy.

Licealiści, którzy zostali podzieleni na zespoły, bez problemu wcielili się w rolę policyjnych śledczych, a na podstawie poszlak znajdujących się w scenariuszu oraz pozostawionych dowodów i zdobytych informacji, z zaangażowaniem prowadzili fikcyjną sprawę kryminalną.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, członkowie jury wyłonili zwycięzców konkursu, którymi zostali uczniowie klasy III La. Drugie miejsce zajęła klasa I Lc, na trzecim miejscu uplasowała się klasa I La, na czwartym miejscu klasa II La. Dla wszystkich drużyn były przewidziane puchary, a dla uczestników dyplomy.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 48 46

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)