Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
03 lipca 2024

Ogrom pracy ratowników. Akcje ratownicze w upalne dni

fot. WOPR Województwa Kujawsko - Pomorskiego

fot. WOPR Województwa Kujawsko - Pomorskiego

W dniu 3️0 czerwca 2️024r.(wtorek) o godzinie 8️:22 ratownicy z Bazy #Ratowniczej WOPR w Pieczyskach otrzymali zgłoszenie od WCKRW o mężczyźnie potrzebującym pomocy na jachcie, który zacumowany był w okolicach zatoki krzywe kolano.

Pan uskarżał się na ostry ból w okolicach pleców promieniujący w kierunku brzucha, bardzo słabe samopoczucie oraz płytki oddech.
Ratownicy w 3 - osobowym składzie niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Po zebraniu wywiadu Ratownicy podjęli Pana na Łódź Ratowniczą i przetransportowali do miejsca dojazdu ZRM.
Po wnikliwym przebadaniu i udzieleniu pomocy ZRM stwierdził, że nie ma potrzeb aby transportować Pana do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej, Ratownicy przetransportowali poszkodowanego z powrotem na jacht gdzie oczekiwała rodzina.
Po zakończonej akcji Ratownicy wrócili do Bazy WOPR Pieczyska.

O godzinie 1️7:22 do ratownikow na OSW Borówno zgłosiła się osoba, który zawiadomiła o zaginięciu kolegi na jeziorze Borówno, który wypłynął na desce SUP i od kilku godzin nie ma z nim kontaktu.
Do akcji poszukiwawczej zadysponowano 2️ ratowników wodnych , którzy do działań użyli łodzi motorowej. Po 7️ minutach odnaleziono mężczyznę, który spał w trzcinach na desce.

W dniu 1 lipca 2024r.(poniedziałaek) o godzinie 1️1:05 Ratownicy z Bazy Ratowniczej WOPR Pieczyska otrzymali zgłoszenie o dryfującym housboacie, który wpłynął do portu Pasat. Na pokładzie jednostki nie było żadnych osób, okazało się, iż najprawdopodoniej jednostka zerwała się z cum w godzinach nocnych. Ratownicy niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli housebouta, ustabilizowali go, aby nie poczynił żadnych szkód w porcie. Po odnalezieniu właściciela odtransporotwano do miejsca stacjonowania.

Materiał: WOPR Województwa Kujawsko - Pomorskiego

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)