Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
02 lipca 2024

Program Priorytetowy Czyste Powietrze. Wysokie miejsce gminy

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany #starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Gmina Dobrcz jest jego partnerem od 2019 roku.

Ranking aktywności gmin został sporządzony i opublikowany przez instytucję zarządzającą - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wysokie miejsce gminy Dobrcz w rankingu gmin wdrażających Program Priorytetowy Czyste Powietrze.

W klasyfikacji ujętych jest 2162 gmin z całej Polski, które przystąpiły do programu i lokalnie obsługują Mieszkańców. Zestawienie obejmuje aktywność jednostek samorządu terytorialnego w składaniu wniosków o dofinansowanie w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Gmina Dobrzcz zajęła w nim wysoką 161 pozycję.

Spośród istniejących na terenie gminy 3.040 budynków mieszkalnych z programu skorzystali właściciele 281 obiektów.

Przypominamy o aktualizacjach Programu „Czyste Powietrze”, obowiązujących od dnia 14 czerwca 2024r.

- Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM).

Dotacja na pompę ciepła, kocioł zgazowujący drewno lub kocioł na pellet może być udzielona tylko wtedy, gdy urządzenie wpisane jest na tzw. listę zielonych urządzeń i materiałów (https://lista-zum.ios.edu.pl/).

- Obowiązkowy audyt energetyczny.

W przypadku kupna i montażu pompy ciepła z dotacją z programu obowiązkowo należy wykonać audyt energetyczny. Można na to dostać dodatkową dotację.

Gminny Punkt „Czyste Powietrze” znajduje się w budynku Urzędu Gminy w Dobrczu, ulica Długa 50, pokój nr 5, telefon 52 364 10 26.

Zainteresowane osoby mogą w nim skorzystać z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu oraz w przygotowaniu wniosku o płatność.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)