Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
03 lipca 2024

Skutki silnej nawałnicy. Niedzielne akcje straży

fot.  OSP Wudzyn

fot. OSP Wudzyn

Późnym popołudniem 30.06.2024r.(niedziela) przez gminę Dobrcz przeszła #silna nawałnica.

Późnym popołudniem 30.06.2024r.(niedziela) przez gminę Dobrcz przeszła silna nawałnica.

O godzinie 18:16 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia nr 11/2024 w miejscowości Zalesie gdzie była zwisająca linia telefoniczna oraz drzewo oparte o szopę.

Z tego miejsca po usunięciu zagrożeń przekierowano nas do Kotomierza na DK56 do zdarzenia nr 12/2024. Drzewo przewrócone na auto oraz konary zwisające nad jezdnią usuwaliśmy razem z PSP JRG 2 Bydgoszcz oraz OSP Suponin.

Ostatnim miejscem działania było zdarzenie nr 13/2024 na DK56 w miejscowości Sienno. Tam zabezpieczaliśmy wyrwę w asfalcie powstałą po przewróceniu drzewa przez wiatr. Działania prowadziliśmy wspólnie z GDDKIA.

Na terenie gminy w innych miejscach działało również OSP Dobrcz, OSP Suponin oraz liczne jednostki PSP.

Materiał: OSP Wudzyn

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)