Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
10 lipca 2024

Urodziny najstarszej mieszkanki gminy. Wszystkiego najlepszego

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Wiek to dla Niej już za mało, gdyż Pani Irena Radecka skończyła dziś#101 lat! Z tej okazji Wójt Gminy Dobrcz Rafał Modlisz wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Gminy w Dobrczu Hanną Gołembką oraz Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Przemysławem Sznajdrowskim odwiedzili Jubilatkę w domu rodzinnym, w Stronnie.

Podczas spotkania Pani Irena przekazała swój przepis na długowieczność: na kłopoty najlepszy jest - sen. Nasza długowieczna mieszkanka opowiedziała również za czym tęskni najbardziej: za chodzeniem boso, szczególnie rano, gdy jeszcze jest rosa. Pani Irena pomimo wieku nadal samodzielnie wchodzi do swojego pokoju, który jest usytuowany na pierwszym piętrze budynku, bo jak sama twierdzi jest to dla niej doskonała rehabilitacja.

Pani Irenko, w dniu tak wyjątkowego święta życzymy Pani jeszcze wielu lat życia w dobrym zdrowiu oraz wszystkiego najlepszego! W załączeniu, dzięki uprzejmości rodziny załączamy zdjęcie Pani Ireny z lat młodości.

Jako ciekawostkę dodamy, że jako jedna z nielicznych kobiet w naszej gminie posiadała prawo jazdy, a samochód prowadziła aż do 84 roku życia.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)