Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
23 maja 2023

Wsparli powiat. Gmina dołożyła do remontu 50 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Samorząd Sicienka wsparł finansowo inwestycję realizowaną przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Na terenie gminy Sicienko znajdują się nie tylko drogi podległe samorządowi Sicienka, ale szlaki wyższej kategorii. Niektóre drogi mają status dróg powiatowych. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy planuje rozbudowę jednej z nich, a mianowicie drogi relacji Samsieczynek – Wojnowo. Konkretnie przebudowa dotyczyć będzie odcinka od Sicienka do Sitna. Dlatego też Starostwo zwróciło się do władz gminy Sicienko o współfinansowanie inwestycji i wsparcie powiatu kwotą 50 tys. zł.

Starostwo argumentuje, że przy drodze powiatowej znajduje się zwarta zabudowa, a przebudowa drogi znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Rada Gminy Sicienko uznała tą argumentację i zgodziła się jednogłośnie (14 obecnych radnych) przekazać Starostwu 50 tys. zł. Jako, iż o inwestycji było wiadomo dużo wcześniej, pieniądze na dotację dla powiatu są zabezpieczone w tegorocznym budżecie samorządu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)