Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
23 maja 2023

Wsparli powiat. Gmina dołożyła do remontu 50 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Samorząd Sicienka wsparł finansowo inwestycję realizowaną przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Na terenie gminy Sicienko znajdują się nie tylko drogi podległe samorządowi Sicienka, ale szlaki wyższej kategorii. Niektóre drogi mają status dróg powiatowych. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy planuje rozbudowę jednej z nich, a mianowicie drogi relacji Samsieczynek – Wojnowo. Konkretnie przebudowa dotyczyć będzie odcinka od Sicienka do Sitna. Dlatego też Starostwo zwróciło się do władz gminy Sicienko o współfinansowanie inwestycji i wsparcie powiatu kwotą 50 tys. zł.

Starostwo argumentuje, że przy drodze powiatowej znajduje się zwarta zabudowa, a przebudowa drogi znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Rada Gminy Sicienko uznała tą argumentację i zgodziła się jednogłośnie (14 obecnych radnych) przekazać Starostwu 50 tys. zł. Jako, iż o inwestycji było wiadomo dużo wcześniej, pieniądze na dotację dla powiatu są zabezpieczone w tegorocznym budżecie samorządu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)