Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2024

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy". Drogi powiatu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali szczególną# uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Ujawnili 125 wykroczeń. Wśród nich znalazły się zarówno te popełnione przez kierujących wobec pieszych, ale też samych niezmotoryzowanych.

Piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W trosce o ich bezpieczeństwo bydgoscy policjanci prowadzili wczoraj (12.06.2024) działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też na zachowanie samych pieszych.

Podczas całodniowych działań bydgoscy policjanci ujawnili łącznie 125 nieprawidłowych zachowań na drodze - 84 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a także 41 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych.

Do najczęściej występujących wykroczeń należą:

przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych (66 przypadków),
nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach,
wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi,
omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym,
nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Natomiast najczęstsze błędy popełniane przez osoby piesze to:

- przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (35 przypadków),
- przechodzenie przez jezdnię, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony,
- przebieganie przez jezdnię,
- wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Kolejny raz zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 25 26

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)