Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
12 lutego 2024

100 - lecie szkoły w Karolewie. Jubileuszowy zjazd

fot.  Gmina Osielsko

fot. Gmina Osielsko

Zespół Szkół Agro – Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie w# powiecie bydgoskim, liczy już 55 lat i jest kontynuacją 100 letniej historii szkolnictwa rolniczego w regionie kujawsko - pomorskim. Pierwsza szkoła na Pomorzu po odzyskaniu niepodległości powstała w 1923 r. Bydgoszczy, która 10 stycznia 1969 r. przeniesiona została do Karolewa.

Uroczystości jubileuszowe i zjazd absolwentów, które odbędą się 25 maja 2024 roku, mają być przypomnieniem historii, zarówno z okresu bydgoskiego, jak i w dzisiejszym miejscu, czyli w Karolewie. Pragniemy w tak szczególnym dniu Zjazdu Absolwentów, przypomnieć jego historię i podziękować wszystkim za zaangażowanie, w tym nie tylko nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, rodzicom, a także wszystkim rocznikom uczniów, za to, że jest ona obecnie silnym ośrodkiem kształcenia w różnych profilach. Niech ten Zjazd będzie świętem Szkoły i regionu. Uprzejmie informujemy, że powołano i zarejestrowano Stowarzyszenie „Absolwenci i Sympatycy Szkoły w Karolewie”. To właśnie Dyrekcja Szkoły i Stowarzyszenie mają zaszczyt zaprosić na Zjazd Absolwentów, który odbędzie się 25 maja 2024 roku na terenie szkoły w Karolewie. Cena karnetu dla uczestnika Zjazdu wynosi 220 zł od osoby, przy wpłacie na konto Stowarzyszenia do 31 marca 2024 r. Wpłaty po tym terminie zostają podniesione do 250 zł a w dniu imprezy do kwoty 300 zł. Kwota ta obejmuje m.in. posiłki, serwis kawowy, występy artystyczne oraz organizację balu. Opłaty na uczestnictwo w Zjeździe, wpłacać należy na nr konta bankowego: Stowarzyszenie:
"Absolwenci i Sympatycy Szkoły w Karolewie”:

PKO BP 90 1020 1462 0000 7202 0432 8712

W tytule wpisujemy: „Zjazd, imię i nazwisko, rok ukończenia szkoły” (w przypadku zmiany nazwiska po skończeniu szkoły – podajemy panieńskie). Serdecznie zapraszamy na Zjazd nie tylko absolwentów, ale i sympatyków Szkoły, by powspominać i podzielić się dniem dzisiejszym oraz miło spędzić czas. Na zjazd zapraszają: Dyrektor Szkoły – Stanisław Buś oraz Prezes Stowarzyszenia – Janusz Wolski.

Materiał: Gmina Osielsko

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)