Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2023

11 zjazdów na ulicy. Prace kosztowały 4 mln zł

Budowa ulicy Zbożowej w Koronowie kosztowała 4 mln zł, z tego gmina Koronowo pozyskała 3 mln 800 zł z rządowych funduszy. Dodatkowo na ulicy wykonano 11 zjazdów.

Radny Rady Miejskiej w Koronowie Stanisław Gliszczyński zadał burmistrzowi Koronowa pytanie dotyczące zakończonej niedawno inwestycji. – Kiedy zakończono budowę zjazdów na ulicy Zbożowej? Jaki jest koszt tego zadania wynikający z umowy? Radny zapytał również o poniesione koszty w ramach tzw. robót dodatkowych oraz o wyniki kontroli przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Odpowiedzi na początku listopada udzielił pierwszy zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – W odpowiedzi na zapytanie (…) dotyczące realizacji inwestycji gminnej pod nazwą „Wykonanie zjazdów na ulicy Zbożowej w Koronowie” poniżej informuję. Prace zakończono w dniu 28 kwietnia 2022 roku. Na w/w zadanie zostało wystawione zlecenie na podstawie kosztorysu oraz protokołu konieczności, które opiewało na kwotę 42 tys. 564 zł brutto. W ramach w/w zadania łącznie wykonano 11 zjazdów oraz dojść do posesji Faktura została wystawiona przez wykonawcę w dniu 3 czerwca 2022 roku, a przelew na konto wykonawcy został wykonany 21 czerwca 2022 roku – wyjaśnił zastępca burmistrza Marszelski.
Wiceburmistrz wskazał również: – W kwestii kontroli organizacji ruchu, która odbyła się na ulicy Zbożowej informuję, że Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji nie przesłało jeszcze protokołu, zatem wyniki nie są jeszcze znane.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)