Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
09 lutego 2024

Bezpieczne ferie. Profilaktycy z Wyżyn w Brzozie

fot. Gmina Nowa Wieś Wielka

fot. Gmina Nowa Wieś Wielka

W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” profilaktycy z komisariatu na bydgoskich# Wyżynach, Anna Noworyta i młodszy aspirant Michał Nowakowski, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Brzozie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III, którzy mieli możliwość wysłuchania prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa podczas wyczekiwanych przez nich ferii zimowych.

Dużą część spotkania poświęcono bezpieczeństwu w domu oraz ruchu drogowym, a także w miejscach wypoczynku. Nie zabrakło informacji dotyczących numeru alarmowego i kontaktu z osobami obcymi. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w spotkaniu.

Podczas wizyty zachęcano uczniów do udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny Dekalog” organizowanego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał element odblaskowy przekazany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej.

Materiał: Gmina Nowa Wieś Wielka

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)