Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
09 lutego 2024

"Bezpieczni w ruchu drogowym". II edycja Konkursu Filmowego roztrzygnięta

fot. Urząd Gminy Sicienko

fot. Urząd Gminy Sicienko

W czwartek, 8 lutego 2024 r., w Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika# w Sicienku odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom oraz laureatom II edycji Konkursu Filmowego „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”.

Komisariat Policji w Koronowie zorganizował konkurs filmowy mający na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Urząd Gminy w Sicienku był w tym roku współorganizatorem. W konkursie wzięło udział 14 szkół (90 dzieci) z terenu 3 gmin: Sicienka, Koronowa oraz Dobrcza. Łącznie wpłynęło 21 filmów. Uczniowie wykazali się wiedzą oraz profesjonalnym montażem spotów.
Dzieci z klas 6-8 miały za zadanie przygotować 5-minutowe spoty w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kwestia ta miała być przedstawiona z ich punktu widzenia.
Laureatami zostali:
- Drużyna Dziewcząt z Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie;
- Drużyna Chłopców z Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie;
- Drużyna Szkoły Podstawowej im. kpt. ż.w. Tadeusza Ziółkowskiego w Wierzchucinie Królewskim.

Podczas uroczystej gali doceniono też filmy, których uczestnicy w sposób szczególny wyróżnili się na tle innych - nie tylko tematyką, ale również pomysłami na realizację spotów. Wśród 6 wyróżnionych drużyn znalazły się:
- uczniowie kl. 7 Szkoły Podstawowej w Dobrczu,
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie,
- Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie,
- uczniowie kl. 8 Szkoły Podstawowej w Dobrczu,
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie,
- Szkoła Podstawowa w Kozielcu.

Nagrody w konkursie zostały przygotowane przez gminy oraz firmy i instytucje, które swoim działaniem włączają się w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Upominki wręczyli m.in.: Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński, Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych, Zastępca Burmistrza Miasta Koronowo Piotr Kazimierski, Prezes PZMot Bydgoszcz Dariusz Leszczyński i Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie Danuta Jaworska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)