Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
08 lutego 2024

Blisko 20 km utwardzonych dróg. Kolejne inwestycje już w drodze

fot. Urząd Gminy Białe Błota

fot. Urząd Gminy Białe Błota

W Polsce na 1 000 mieszkańców przypada 700 samochodów. Panujący trend# zauważalny jest także w naszej gminie. W domostwach coraz częściej przed posesjami parkują dwa, a czasami trzy auta i więcej.

W związku z tym nie jest zaskoczeniem, że stan dróg dla mieszkańców Białych Błot znalazł się w centrum uwagi. Ulice stanowią synonim wygody, dostępności i jakości życia. Właśnie m.in. z przywołanych względów, każdego roku dokładamy starań, żeby, jak największy odsetek dróg gruntowych utwardzić. Z pewnością udałoby się utwardzić jeszcze więcej kilometrów gruntówek, gdyby nie konieczność inwestowania w infrastrukturę krytyczną celem zapewnienia dostaw wody i odpowiedniego odprowadzania ścieków.
Na początku obecnej kadencji na terenie gminy Białe Błota było 62,17 km utwardzonych dróg. Na koniec 2023 roku łączna liczba dróg utwardzonych, którymi mogli poruszać się mieszkańcy to 90,87 km. Koszt wybudowania w tym czasie 19,90 km dróg to 67 689 315,22 zł. 11 609 278,00 złotych z tej kwoty udało się uzyskać z dofinansowań zewnętrznych.
W sołectwie Białe Błota zrealizowanych zostało 17 zadań, które przełożyły się na wybudowanie 4,60 km dróg.
Łochowo to 9 zrealizowanych zadań - 2,83 km.
2,86 km dróg wybudowano w Łochowicach (5 zadań).
W sołectwie Murowaniec zrealizowano 3 zadania, w ramach których powstało 2,09 km dróg.
Kruszyn Krajeński to 4 zrealizowane – łącznie 2,26 km.
Także 4 zadania udało się zrealizować w Zielonce. To przełożyło się na 1,87 km nowych dróg.
W sołectwie Ciele zrealizowano 3 zadania drogowe o łącznej długości 3,17 km.
W Prądkach wybudowana została ul. Uroczysko o długości 0,45 km.
4 zadania (1,39 km) zrealizowano w Przyłękach.
W tej kadencji wybudowano także 8,24 km ścieżek pieszo-rowerowych za kwotę 12 442 454,28 zł (w tym 8 697 065,05 zł dofinansowania) oraz 1,94 km chodników za kwotę 1 508 966,35 złotych.

Materiał: Urząd Gmminy Białe Błota

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)