Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
06 lutego 2024

Czekając na aurę. Wójt na temat stanu dróg gruntowych w gminie

fot.  Urząd Gminy Białe Błota

fot. Urząd Gminy Białe Błota

Trudny stan nawierzchni dróg w Polsce to wspólny problem# dla wójtów i prezydentów. Zmiana na utwardzoną nawierzchnię jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, ale finanse stanowią wyzwanie.

Mieszkańcy mają prawo oczekiwać poprawy infrastruktury, a gmina stara się pozyskiwać środki zewnętrzne, w formie dofinansowania do realizowanych inwestycji. Niestety, potrzeby przewyższają możliwości finansowe, dlatego nie wszystkie drogi są remontowane równocześnie.
Ograniczone środki finansowe wymagają racjonalnego planowania w zakresie utrzymania dróg gruntowych. W tym celu opracowywany jest corocznie harmonogram równań zamieszczany na naszej stronie. Jednak termin równań dróg uzależniony jest od warunków pogodowych. W tym roku warunki pogodowe były szczególnie trudne. Tak duża ilość opadów spowodowała ekstremalne warunki na „gruntówkach”. Przygotowania do wiosennych remontów są w toku, jednak kruszywo do Prądek czeka na korzystniejszą pogodę. Zapewniam, że sytuacja poprawi się wraz z nadejściem lepszej aury. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

Materiał: Urząd Gminy Białe Błota

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)