Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
01 marca 2023

Dobrcz czwartą drużyną województwa! Niewiele zabrakło do brązu

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

W ostatni dzień lutego br. w hali OSiR-u w Brodnicy rozegrano finał #zawodów wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt.

W wielkim finale udział wzięły cztery najlepsze zespoły naszego województwa: SP Świekatowo, SP Dobrcz ,SP nr 3 w Wąbrzeźnie i SP nr 7 w Brodnicy. Faworytami finałowych zawodów wojewódzkich były zespoły z Brodnicy i Wąbrzeźna. Potwierdziło się to rozstrzygnięciem końcowym tego finału. Mistrzyniami województwa kujawsko-pomorskiego zostały zawodniczki z Brodnicy. Drugie miejsce przypadło drużynie z Wąbrzeźna, trzecie dla Świekatowa, czwarte dla Dobrcza. Tak niewiele zabrakło nam do brązowego medalu. Przegrany mecz jedną bramką z zespołem ze Świekatowa sprawił, że nasz zespół nie stanął na podium tych mistrzostw.

Sam udział w finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej to wielki sukces sportowy Szkoły Podstawowej w Dobrczu. Wielkie brawa dla całego zespołu i trenera!
Wyniki turnieju finałowego:
Brodnica- Wąbrzeźno 18 : 13
Dobrcz- Świekatowo 12 : 13
Brodnica- Dobrcz 22 : 7
Wąbrzeźno- Świekatowo 22 : 2
Wąbrzeźno – Dobrcz 23 : 6
Brodnica- Świekatowo 23 : 7

Zespół z Dobrcza reprezentowały: Małgorzata Węglarz, Julia Majchrzak, Wiktoria Żyśko, Iga Borkowska, Blanka Batka ,Weronika Bagniewska, Alicja Jendruszewska, Martyna Ruszkowska, Martyna Szubska, Antonina Holtz. Trenerem zespołu jest Paweł Michałowski.

Autor: Paweł Michałowski

Źródło: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)