Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
23 czerwca 2022

Dzieci z „Wróżki” pokonały pierwszy krok w edukacji. Ruszyły w dalszą drogę

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

zruszającą oprawę nadano pożegnaniu grupy sześciolatków, które# zakończyły właśnie swój pierwszy etap edukacji pod troskliwą opieką wychowawców Gminnego Przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach.

W uroczystym zakończeniu roku uczestniczył Dariusz Fundator, wójt Gminy Białe Błota razem z Patrycjuszem Migawą, kierownikiem Centrum Obsługi Edukacji i Sportu. Licznie przybyli rodzice na bieżąco dokumentowali to przełomowe wydarzenie w życiu swoich pociech.

Grupę „A- 5” liczącą 25 podopiecznych, pożegnała w sposób szczególny Wioletta Krajewska, Wicedyrektor Przedszkola „Wróżka”. Nie kryjąc wzruszenia podkreśliła, że razem z kadrą pedagogiczną  miała okazję uczestniczyć w rozwoju dzieci, odkrywających świat z każdym kolejnym rokiem pobytu w placówce. Zyskane przez ten czas nowe umiejętności na edukacyjnej drodze dostarczyły wielu powodów do radości zarówno rodzicom, jak i wychowawczyniom, które zdążyły już emocjonalnie zżyć się ze swoimi podopiecznymi. A teraz nadszedł czas pożegnania, co – jak podkreśliła Pani Dyrektor – stanowi naturalną kolej rzeczy w ludzkim życiu, gdy koniec jest początkiem czegoś zupełnie nowego.

Sześciolatki z grupy „A- 5” zachwyciły natomiast zebranych swoimi umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Szczególnie wzruszające okazało się ich wejście tanecznym krokiem Poloneza, w ramach symbolicznego zamknięcia etapu przedszkolnej edukacji. Entuzjazm widzów wzbudził także brawurowy taniec w rytm całkiem już współczesnych bitów.

Podsumowując dokonania dobiegającego końca roku szkolnego, Dariusz Fundator wójt Gminy Białe Błota podziękował natomiast kadrze pedagogicznej przedszkola za trud, zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę na rzecz wychowanków. Wspomniał również, że wzrastająca liczba mieszkańców jest wyzwaniem dla gminy, biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia nowych miejsc w przedszkolach. Dlatego zapowiedział podjęcie starań, których celem ma być rozbudowa gminnej placówki o nowe oddziały, by sprostać zapotrzebowaniu na objęcie przedszkolną opieką kolejnych grup najmłodszych mieszkańców.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)