Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
06 lutego 2024

Kobieta wpadła do kanału. Policjanci uratowali 46-latkę (film)

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego# Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy pomogli 46-letniej kobiecie w wyjściu z Kanału Bydgoskiego, którego nurt oraz śliskie i strome pobocze uniemożliwiało jej samodzielne opuszczenie akwenu. Dla bydgoszczanki cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy pomogli 46-letniej kobiecie w wyjściu z Kanału Bydgoskiego, którego nurt oraz śliskie i strome pobocze uniemożliwiało jej samodzielne opuszczenie akwenu. Dla bydgoszczanki cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

To, że każda służba jest inna, a policjanci podejmują najróżniejsze interwencje i nie zawsze tożsame ze specyfiką swoich zadań, potwierdziła sytuacja, która miała miejsce w minioną sobotę (03.02.2024) tuż po godzinie 14:00. Z uwagi na to, iż zagrożone było życie i zdrowie na miejsce został skierowany, przez dyżurnego bydgoskiej komendy, patrol ruchu drogowego, który był nieopodal. Ze zgłoszenia świadków wynikało, że kobieta spacerując z psem wpadła do Kanału Bydgoskiego w rejonie ulicy Grunwaldzkiej i nie może z niego samodzielnie wyjść.

Po przyjeździe policjanci zauważyli ją w miejscu trudnodostępnym, tuż przy stopniu wodnym kanału. Nie zwlekając, jeden z policjantów sierżant Sylwester Fik, wszedł do akwenu i chwycił kobietę za rękę. W tym momencie nurt był na tyle silny, że coraz bardziej zanurzała się w wodzie. Widząc to, do kanału wszedł drugi z policjantów, starszy sierżant Krystian Kędziorski. Chwyciwszy 47-latkę za obie ręce policjanci wyciągnęli ją z wody, a następnie, wspierani przez mężczyznę stojącego przy nabrzeżu, pomogli kobiece wyjść z Kanału Bydgoskiego.

Na miejsce zostały wezwane inne służby, jednak kobieta nie chciała pomocy medycznej, upierała się, by jak najszybciej znaleźć się w domu. Z uwagi na to, iż była cała mokra i zdenerwowana całą sytuacją, zaopiekowali się nią i zawieźli do miejsca zamieszkania. Tam przekazali ją pod opiekę rodziny. Zarówno ona jak i bliscy podziękowali policjantom za pomoc.

To kolejna sytuacja, kiedy najważniejsza była szybka reakcja, zaangażowanie i determinacja policjantów. W momencie, gdy zagrożone jest ludzkie życie to właśnie one mają największe znaczenie. Policjanci wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, by uratować kobietę.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

 

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)