Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
08 listopada 2023

Kolejne pieniądze dla gminy. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

fot. pow.

fot. pow.

Do Urzędu Gminy Osielsko dotarły pozytywne informacje o otrzymaniu dofinansowania na inwestycje gminne.

Przyznano nam środki na zadania z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023. Oba składane w marcu projekty otrzymały dofinansowanie we wnioskowanej wysokości tj.:
- Budowa odcinków chodnika i poprawa BRD przy ul. Krakowskiej w Niwach - dofinansowanie 237 tys. 72 zł, wartość planowanych robót 296 tys. 340 zł. Zadanie jest w trakcie realizacji.

- Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Nowowiejskiej w Jarużynie - dofinansowanie 292 tys. zł, wartość planowanych robót 365 tys. zł. Realizacja zadania w roku 2024.

Otrzymaliśmy również środki na zadanie budowa ul. Orzechowej, ul. Długiej w Osielsku oraz ul. Rybinieckiej w Niwach. Wartość dofinansowania to 3 mln 580 tys. 800 zł, a planowana wartość zadania to 5 mln 968 tys. zł. Jest to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)