Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
22 maja 2024

"Misja Profilaktyka 2024". Gra terenowa

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z komisariatu w Koronowie wspólnie z Gminą Dobrcz oraz Gminną Komisją# Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz drugi podjęli wyzwanie zorganizowania „Misji profilaktycznej”, która ma za zadnie połączyć siły organizacji na co dzień zajmujących się szeroko rozumianą profilaktyką.

W tym roku rywalizowało ze sobą aż jedenaście zespołów. Byli to uczniowie z klas V i VI ze szkół podstawowych w Dobrczu. „Misja profilaktyka” to gra terenowa, podczas której trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami w szukaniu poszczególnych stacji, ale także wiedzą z zakresu działania poszczególnych służb.

Trzynaście stacji, począwszy od Komisariatu Policji w Koronowie, gospodarzy terenu, poprzez Zespół Szkół Agro - Ekonomicznych w Karolewie, stanowisko harcerzy, stoiska: strzeleckie, Służby Więziennej, Ochrony Środowiska, z puzzlami (Urząd Gminy Dobrcz), pierwszej pomocy, Ochotniczej Straży Pożarnej, stanowiska do koszykówki, łucznictwa oraz Nadleśnictwa Różanna.

Wszystkie stacje niosły za sobą jedno przesłanie MISJĘ PROFILAKTYCZNĄ – a przy okazji rywalizację. Z pośród 11 uczestniczących drużyn, najlepszą okazała się drużyna dzieci z klasy V Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrczu. Główną nagrodą, o którą walczyły zespoły, był bon o wartości 1000 złotych ufundowany przez gminę Dobrcz.

MISJA PROFILAKTYKA 2024 po raz kolejny okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zapewniamy o kontynuowaniu MISJI w następnych latach. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Materiał: KMP Bydgoscz

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)