Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 stycznia 2023

Nowa siedziba Urzędu Gminy. Trwają prace nad projektem

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Funkcjonowanie Urzędu Gminy Białe Błota w kilku oddalonych od siebie miejscach przeszkadza coraz bardziej mieszkańcom i interesantom załatwiającym sprawy urzędowe.

Stąd decyzja Wójta Gminy Białe Błota o podjęciu działań mających przyspieszyć prace nad projektem rozbudowy siedziby Urzędu Gminy przy ul. Szubińskiej 7. Gotowa jest już koncepcja projektowa budynku, który po gruntownej rozbudowie ma pomieścić wszystkie referaty urzędu w jednej siedzibie. W koncepcji przewidziano również budowę sali obrad na potrzeby Rady Gminy Białe Błota.

Spośród trzech przedłożonych propozycji, do dalszych prac nad projektem wybrano wariant drugi. W dniu 17 sierpnia 2022 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej z Zakładem Projektowania i Usług Budowlanych „BENBUD” z Grudziądza. Kompletny projekt rozbudowy siedziby urzędu ma być gotowy 17 czerwca 2023 r. Dokumentacja techniczno- projektowa będzie podstawą do uzyskania decyzji środowiskowych i pozwoleń budowlanych.

Na zdjęciach: wizualizacja budynku urzędu zgodnie z koncepcją, która stanowi podstawę prac nad projektem architektoniczno- budowlanym.

Materiał: uG Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)