Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
16 lutego 2024

Oświetlenie dla kilka ulic. Czy powstaną progi zwalniające

fot. Archiwum GR Powiat

fot. Archiwum GR Powiat

Być może w Żołędowie na ulicy Klonowej wykonane zostaną progi zwalniające.# Planowane jest również przygotowanie projektów oświetlenia dla kilku ulic w tej wsi.

Niedawno osielski radny Robert Wolf zwrócił się do wójta gminy Osielsko z kilkoma wnioskami. – „Jako, że mój wniosek do budżetu o wykonanie ograniczenia prędkości nie został uwzględniony składam wniosek o wykonanie minimum trzech dodatkowych progów zwalniających na ulicy Klonowej w Żołędowie. Można to rozbić na 3 etapy. Długa prosta powoduje rozwijanie przez kierowców w tym miejscu nadmiernych prędkości. Jako, że ogromna ilość dzieci używa tej drogi wracając do domów wykonanie tych ograniczeń uważam za niezbędne – zaapelował radny.

Radny Wolf wniósł również o przeanalizowanie możliwości wykonania projektów oświetlenia ulic w Żołędowie: Aleja Dębowa, Rajska Polana, Przyjazna. – Finansowanie - w miarę możliwości z oszczędności uzyskanych w ciągu roku – zaproponował radny Wolf.
– Wniosek o wykonanie progów zostanie rozpatrzony podczas najbliższego spotkania zespołu ds. opiniowania projektów organizacji ruchu – zapowiedział na wstępie wójt Osielska Wojciech Sypniewski.

Co do kwestii oświetlenia wójt wskazał, że: – Planowanie wykonania dokumentacji projektowych oświetlenia ulicznego (które są elementem rozpoczęcia inwestycji) na ul. Aleja Dębowa i Przyjazna w Żołędowie uzależnione będzie od możliwości finansowych gminy. Ponadto przypomnę, że o wydatkach na nowe zadania inwestycyjne decyduje Rada Gminy w drodze uchwały. Wójt nie ma w tym zakresie ustawowych samodzielnych kompetencji – wyjaśnił wójt Osielska.

Na koniec osielski włodarz rozwiał nadzieje: – Odnośnie ul. Rajskiej – planowanie wykonania dokumentacji projektowej jest niemożliwe ze względu na fakt, że jest to droga prywatna.

Kilka wniosków o poprawę bezpieczeństwa w Żołędowie złożył radny Robert Wolf

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)