Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
17 kwietnia 2024

Przybliżenie zawodu policjanta. Wizyta w przedszkolu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Dzielnicowy sierżant sztabowy Szymon Rink oraz profilaktyk sierżant Patrycja #Stróżyk z bydgoskiego Śródmieścia wybrali się z wizytą do małych podopiecznych z Przedszkola Iguś w Łochowicach. Policjanci opowiadali dzieciom o swojej służbie, a także o bezpieczeństwie na drodze.

Odwiedziny mundurowych miały na celu zapoznanie i przybliżenie maluchom zawodu policjanta. W tym celu funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak wygląda służba oraz czym na co dzień zajmują się w komisariacie.

Policjanci zaprezentowali przedszkolakom także elementy umundurowania oraz sprzęt, jaki jest używany w pracy policjanta. Młodzi słuchacze mieli wiele pytań na temat służby. Zawód policjanta jest dla małych dzieci wyjątkowy i budzi zawsze dużą ciekawość.

Wizyta ta miała szczególne znaczenie, ponieważ podjęte zostały istotne tematy. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom między innymi jak ważne jest prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy żeby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji. Zwrócono im uwagę jakich zachowań powinny się wystrzegać.

Mundurowi uczyli również najmłodszych jak w razie potrzeby mają wezwać pomoc. W tym celu przypomniano czym jest numer 112.

Przedszkolaki dowiedziały się także jak należy zachować się wobec osób obcych. W tym celu policjanci przypomnieli wszystkim zasady bezpiecznego zachowania.

Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, największą z nich było spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego oraz jego podopiecznym.

Dzięki prelekcji oraz zaangażowaniu gości, dzieci po takiej wizycie zdobyły ważne wiadomości, które na pewno przyczynią się do ich bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i w kontakcie z osobami nieznajomymi.

Maluchy entuzjastycznie uczestniczyły w zajęciach, a dzięki takim spotkaniom zdobyły wiedzę oraz świadomość, że pouczenia policjantów są cennymi radami.

W trakcie spotkania wspomniano i zaproszono do udziału w Plebiscycie#Super Dzielnicowy 2024.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)