Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
10 maja 2023

Rekrutacja zakończona. Miejsc w przedszkolach wystarczy!

fot. pixabay

fot. pixabay

Przeprowadzono rekrutację do Przedszkola Samorządowego #w Trzemiętowie oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zgłoszeń było nieco więcej niż miejsc, ale wójt Sicienka zapowiedział, że po weryfikacji miejsc w przedszkolach wystarczy.

Od 1 marca do 28 kwietnia trwała rekrutacja do placówek wychowania przedszkolnego na terenie gminy Sicienko na rok szkolny 2023/2024. Jak poinformował na sesji (16 kwietnia) wójt gminy Sicienko Piotr Chudzyński: – W Sicienku, Wojnowie i Kruszynie jest więcej chętnych niż miejsc. W całej gminie rodzice złożyli 223 deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego (dzieci już uczęszczające), wpłynęły 133 wnioski o przyjęcie do przedszkola. Mamy łącznie 350 miejsc przedszkolnych. Zatem na moment składania wniosków brakowało 6 miejsc. Część miejsc jednak zostanie odblokowanych, po wskazaniu przez rodziców, którzy składali wnioski do 2 lub 3 placówek, jednego wybranego przedszkola – zapowiedział wójt Chudzyński.

Co najważniejsze. – Na ten moment wygląda, że miejsc przedszkolnych w gminie wystarczy. Oczywiście nie dla wszystkich w wybranej placówce. W przypadku przedszkoli nie ma rejonizacji, zatem wychowanie przedszkolne dzieci mogą realizować w dowolnej placówce – podkreślił wójt Sicienka. – W maju gmina wskaże rodzicom dzieci nieprzyjętych placówki, w których są wolne miejsca, do których będą mogli złożyć wnioski w rekrutacji uzupełniającej. Ta rusza 1 czerwca br. i zakończy się 21 lipca 2023 roku. Po tym terminie, jeśli nadal będą wolne miejsca, placówki będą przyjmowały dzieci wg kolejności złożenia wniosków – zapowiedział wójt Chudzyński.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)