Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
12 lutego 2024

Rozświetlamy naszą gminę. Modernizujemy energooszczędnie

fot. Gmina Białe Błota

fot. Gmina Białe Błota

Rozpoczęliśmy cykl artykułów, w których opisujemy realizacje inwestycji# gminnych w ciągu pięciu minionych lat. W publikacji siódmego lutego. Dzisiaj prezentujemy postępy w budowie oświetlenia ulic.

W trakcie obecnej kadencji poza budowaniem dróg realizowaliśmy inwestycje oświetleniowe. Na nowo wybudowanych ciągach komunikacyjnych instalowaliśmy nowe słupy oświetleniowe wraz z energooszczędnymi oprawami LED. Latarnie zostały także wybudowane przy ulicach gruntowych, których z czasem nawierzchnia zostanie zmieniona na utwardzoną. W efekcie liczba gminnych lamp wzrosła w porównaniu ze stanem w 2018 roku o ponad 1000. Dzisiaj to, 2466 latarni ulicznych, a na początku kadencji była to liczba 1457. W ciągu pięciu lat kadencji przeprowadzaliśmy również systematyczną modernizację istniejącego już oświetlenia drogowego. 1297 opraw zamieniliśmy na LED-owe, zużywające mniej energii elektrycznej, a zatem zmniejszających rachunki za prąd i redukujących niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. W czasie kadencji przybyło także 28 nowych lamp ENEA oraz 34 nowe punkty świetle GDDKiA. Na rok 2024 planowana jest dalsza modernizacja 1016 lamp w ramach programu: „Rozświetlamy Polskę” oraz realizacja zadania pt.: „Budowa oświetlenia dróg na terenie Gminy Białe Błota – etap VI”. W ramach zadania powstanie 269 lamp.

Materiał: Gmina Białe Błota

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)