Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 stycznia 2023

Rywalizacja przy tenisowych stołach przyciągnęła tłumy. Wystartowało 44 zawodników

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Takiej frekwencji nie spodziewali się organizatorzy Turnieju #Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Białe Błota, rozegranego w Święto Trzech Króli. Do sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach przybyło 44 zawodników (i trzy zawodniczki), zgłaszając organizatorom chęć udziału w turnieju.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie, organizujące turniej Centrum Obsługi Edukacji i Sportu zdecydowało o wprowadzeniu rozgrywek w fazie grupowej i pucharowej. Jak informują organizatorzy, w pierwszej części zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup liczących po 5-6 osób. Niezależnie od zajętego miejsca w tabeli, wszyscy uczestniczyli w fazie pucharowej.

Rozegrano ją w ten sposób, że zdobywcy pierwszej i drugiej lokaty rywalizowali w 16-osobowej grupie i zwycięstwo w Turnieju, natomiast osoby z miejsc od 3 do 6 o kolejne walczyli z przeciwnikami, którzy w fazie grupowej zajęli dokładnie to samo miejsce. Dzięki temu każdy z zawodników mógł rozegrać dzisiaj od 5 do 9 spotkań.

Po zaciętej rywalizacji oraz grze wszystkich zawodników, która- jak podkreślają organizatorzy- stała na bardzo wysokim poziomie, zwycięstwo i Puchar Wójta Gminy Białe Błota wywalczył Michał Majchrzak, pokonując w finale Andrii’a Shotskui’ego. Trzecią lokatę zajął Bogusław Dudek pokonując w meczu o „brąz” Dariusza Błaszczyka.

Tegoroczna edycja turnieju charakteryzowała się również dużą rozpiętością wiekową uczestników. Postanowiono zatem uhonorować tych, których gra, połączona z wolą walki wywarły na sędziach i publiczności duże wrażenie. Wyróżnieniami nagrodzono najmłodszych graczy: Maksymiliana Kilińskiego oraz Szymona Kowalskiego. Uhonorowano też Grzegorza Karcza, jako najstarszego zawodnika. Nagrody za udział w turnieju odebrały również trzy zawodniczki: Dorota Garsztka, Agnieszka Gaus- Tessa oraz Wioletta Majchrzak.

Organizatorzy, będąc pod wrażeniem popularności świątecznych rozgrywek idą natomiast dalej za ciosem. W sobotę 14 stycznia, w tej samej szkolnej sali sportowej przy ul. Czystej 1A w Białych Błotach, czekają nas kolejne rozgrywki, ale tym razem już o zupełnie rekreacyjnym charakterze. Przy tenisowym stole można więc będzie spróbować swych sił, aktywnie spędzając "zwykły" już weekend.

Materiał: UG Białe Błota 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)