Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
10 stycznia 2023

Rywalizacja przy tenisowych stołach przyciągnęła tłumy. Wystartowało 44 zawodników

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Takiej frekwencji nie spodziewali się organizatorzy Turnieju #Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Białe Błota, rozegranego w Święto Trzech Króli. Do sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach przybyło 44 zawodników (i trzy zawodniczki), zgłaszając organizatorom chęć udziału w turnieju.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie, organizujące turniej Centrum Obsługi Edukacji i Sportu zdecydowało o wprowadzeniu rozgrywek w fazie grupowej i pucharowej. Jak informują organizatorzy, w pierwszej części zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup liczących po 5-6 osób. Niezależnie od zajętego miejsca w tabeli, wszyscy uczestniczyli w fazie pucharowej.

Rozegrano ją w ten sposób, że zdobywcy pierwszej i drugiej lokaty rywalizowali w 16-osobowej grupie i zwycięstwo w Turnieju, natomiast osoby z miejsc od 3 do 6 o kolejne walczyli z przeciwnikami, którzy w fazie grupowej zajęli dokładnie to samo miejsce. Dzięki temu każdy z zawodników mógł rozegrać dzisiaj od 5 do 9 spotkań.

Po zaciętej rywalizacji oraz grze wszystkich zawodników, która- jak podkreślają organizatorzy- stała na bardzo wysokim poziomie, zwycięstwo i Puchar Wójta Gminy Białe Błota wywalczył Michał Majchrzak, pokonując w finale Andrii’a Shotskui’ego. Trzecią lokatę zajął Bogusław Dudek pokonując w meczu o „brąz” Dariusza Błaszczyka.

Tegoroczna edycja turnieju charakteryzowała się również dużą rozpiętością wiekową uczestników. Postanowiono zatem uhonorować tych, których gra, połączona z wolą walki wywarły na sędziach i publiczności duże wrażenie. Wyróżnieniami nagrodzono najmłodszych graczy: Maksymiliana Kilińskiego oraz Szymona Kowalskiego. Uhonorowano też Grzegorza Karcza, jako najstarszego zawodnika. Nagrody za udział w turnieju odebrały również trzy zawodniczki: Dorota Garsztka, Agnieszka Gaus- Tessa oraz Wioletta Majchrzak.

Organizatorzy, będąc pod wrażeniem popularności świątecznych rozgrywek idą natomiast dalej za ciosem. W sobotę 14 stycznia, w tej samej szkolnej sali sportowej przy ul. Czystej 1A w Białych Błotach, czekają nas kolejne rozgrywki, ale tym razem już o zupełnie rekreacyjnym charakterze. Przy tenisowym stole można więc będzie spróbować swych sił, aktywnie spędzając "zwykły" już weekend.

Materiał: UG Białe Błota 

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)