Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
07 lutego 2024

Sesja Rady Gminy w Dobrczu. Kilka zaskakujących spraw

fot. Wojciech Szukaj

fot. Wojciech Szukaj

Na przykład to, że zjawiskiem nieprzewidzianym są wiosenne roztopy# i nie można zadbać o stan dróg wcześniej a nie w środku sezonu- absurd ! Fakt opady mamy w tym roku ponadnormatywne ale to nie usprawiedliwia takiej sytuacji.

Ale największym zaskoczeniem było dla mnie zadowolenie naszej Gminy ze zdaje się "nadwornego" już wykonawcy dróg w naszej Gminie czego już nie mogę zrozumieć, bo faktem niezaprzeczalnym jest że zarówno Gmina jak i jej pracownicy mają z powodu tej firmy raczej same kłopoty. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale tym razem sprawa jest naprawdę tajemnicza bo katastrofa następuje jedna za drugą, a ja jako zwykły obywatel chciał bym tylko wiedzieć co jest tego powodem??? Czy powód totalna indolencja naszej Gminy czy może powód jest inny, bardziej przyziemny, może pomimo rzekomo niskich cen, zwyczajnie się u Nas lub na Naszej Gminie dobrze zarabia.
Żeby nie było samego mięsa i aby pokazać że z każdym idzie się porozumieć i warto rozmawiać. Pragnę podziękować naszemu Wójtowi Andrzejowi Berdychowi za to, że po mojej interwencji przyjechał na miejsce i udało się porozumieć w sprawie wykonania rowów odwadniających, częściowego utwardzenia ul Wodnej u wylotu do DK56, odwodnienie ul Nadbrzeżnej (które okazało się być częściowo zaprojektowane i wycenione) oraz wykonanie przepustu celem odwodnienia, feralnej drogi. Za to co zostało zrobione dziękujemy, a na resztę interwencji mamy słowo Wójta, a powszechnie wiadomo słowo rzecz święta lub też słowo droższe od pieniędzy;-) i tu się zatrzymam...
Wracając do tematu naszego generalnego wykonawcy... Ciężko dziś stwierdzić kto jest w tej całej sytuacji winien Radny Grzegorz Szweda który na zebraniu wiejskim odgrażał się wykonawcy że do listopada "muszą skończyć inwestycję", projektant który poziom drogi wyliczał patrząc w gwiazdy, inspektor nadzoru który inspektorem zdaje się tylko z nazwy czy generalny wykonawca. A może wreszcie ktoś z Gminy który udaje że nie widzi tego co się dzieje i jeszcze się z tego cieszy.
Odpowiedz jest tylko jedna INWESTOR czyli w tym przypadku nasza Gmina która pozwala sobie na takie sytuacje i kompletnie nie liczy się z wydawanymi środkami, aby się o tym przekonać wystarczy przejechać się ulicami Wodną, Jabłoniową, Jarzębinową albo wybrać się do Wudzynia. To na jakim etapie i w jaki sposób pozostały porzucone te budowy jest porażające, a stan ich wykonania tragiczny, a wręcz zagrażający życiu. Kable widoczne na zdjęciach generalny wykonawca wg zaleceń inspektora nadzoru miał zakopać niezwłocznie 2 miesiące temu. Inspektor nazwał to rażącym uchybieniem - leżą do dziś! Pisze w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci i pozostałych Mieszkańców – czy musi dojść do jakiejś tragedii ?!
Takie przypadki można mnożyć!
Warto korzystać z dobrych praktyk, chociażby z Koronowa gdzie Włodarz zamiast wstępnie utwardzone drogi korytować, wyrównuje je i układa asfalt. Choć pomysł z początku wydawał się dziwny, to sprawdził się i zaowocował kilkoma kilometrami dróg przy dużo niższych kosztach.
Fakt pogody nie idzie przewidzieć – ale inwestycje idzie rozsądnie zaplanować i akurat zima jest na to najlepszym czasem. A moim osobistym marzeniem jest aby takie inwestycje prowadzone były przez naszych lokalnych wykonawców ,którzy dają miejsca pracy mieszkańcom Naszej Gminy.

Materiał: Wojciech Szukaj

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)