Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
15 kwietnia 2024

Stacja Uzdatniania Wody. Woda trafia do mieszkańców Trójwsi

fot.  Urząd Gminy Białe Błota

fot. Urząd Gminy Białe Błota

W piątek 12 kwietnia br. odbyło się spotkanie techniczne dotyczące #zasilania poprzez pompownię strefową trzeciego stopnia w Łochowie terenów Trójwsi – Łochowa, Łochowic i Lisiego Ogona wodą ze Stacji Ujęcia Wody w Cielu.

Mieszkańcom tych terenów woda przestała być podawana z 4 studni z ujęcia wody w Łochowie. Od niedawna pompownia strefowa przejęła funkcję zasilania wodą mieszkańców tych miejscowości.

Wartość zadania polegającego na budowie pompowni strefowej w Łochowie wraz z dodatkowymi dwoma zbiornikami retencyjnymi o pojemności 200 m3 każdy to 3 570 000,00 zł.

To zadanie, ze względu na brak środków finansowych nie zostało jeszcze ukończone. Spółka w styczniu wystąpiła z wnioskiem do NFOŚiGW o konwersję środków, jakie pozyskała w ramach pożyczek oraz dodatkowo na pompownię strefową, w tym na wymianę istniejących zbiorników retencyjnych.

Ponadto, podczas prac na obiekcie, okazało się, że dwa stare zbiorniki retencyjne wymagają natychmiastowej wymiany, gdyż są bardzo skorodowane, a ich stan techniczny jest zły.

Wymiana tych zbiorników jest konieczna, gdyż mieszkańcy trzech miejscowości gminy: Lisiego Ogona, Łochowa i Łochowic, których obecnie jest ok. 7 tysięcy mogą w dalszym ciągu mieć problemy z brakiem wody.

Materiał: Urząd Gminy Białe Błota

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)