Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
25 kwietnia 2023

Świętowano z rozmachem. Dzień Ziemi u „Wróżki”

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Podopieczni Gminnego Przedszkola „Wróżka” w niebanalny sposób # postanowili uczcić tegoroczny „Dzień Ziemi”, zapraszając do udziału w plenerowej imprezie pod hasłem „Zmiana zaczyna się od działania”.

Najmłodsi artyści, wspierani aktywnie przez kadrę przedszkola, z prawdziwym zaangażowaniem i przejęciem zaprezentowali swój program taneczny i słowno- muzyczny zebranym gościom, na czele z przedstawicielami Nadleśnictwa Bydgoszcz i Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Białe Błota.

Plenerowy spektakl z okazji Dnia Ziemi poprzedziły inne działania, których celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych. Rodzice podopiecznych „Wróżki” wzięli również aktywny udział w konkursie pod hasłem „Las w Słoiku”. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów- przedszkolne wnętrza wypełniły efektownie dobrane i zaaranżowane miniatury roślin zamknięte w szklanych pojemnikach. Kunszt wszystkich prac wywarł duże wrażenie na zaproszonych gościach.

Wszystkie grupy z gminnego przedszkola, uczestniczyły także w akcji zbierania nakrętek pod kryptonimem „Nakrętkożercy”. Reguły były proste: kto zbierze najwięcej, otrzyma nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bydgoszcz i Gminę Białe Błota.
W dniu przedszkolnych obchodów święta naszej planety, najmłodsi rozpoczęli swoje zajęcia ubrani w barwy Ziemi, a więc kolory zielony, niebieski i brązowy. Zadbali o to rodzice, odpowiadając w ten sposób na prośbę kadry placówki.
Wielu wzruszeń dostarczył natomiast plenerowy występ najmłodszych i starszych dzieci, które śpiewając, tańcząc i prezentując krótkie pokazy słowno- muzyczne, apelowały o zachowanie i ochronę przed zniszczeniem cennych zasobów planety. Ich występ spotkał się z żywą reakcją gości, nagradzających gromkimi brawami naszych artystów.

Nagrodzono także przedszkolaków, zaangażowanych najbardziej w zbiórkę plastikowych nakrętek, których worki piętrzyły się przed wejściem do przedszkola. Z rąk Nadleśniczego Jakuba Siedleckiego i Olgi Ciemnoczołowskiej z Nadleśnictwa Bydgoszcz wszyscy otrzymali upominki. W zestawie prezentów od Nadleśnictwa nie zabrakło także sadzonek drzew i krzewów, które znajdą swoje miejsce w przedszkolnym ogrodzie.

Uroczystości zakończył wspólny wymarsz przedszkolaków w ekologicznym pochodzie, obowiązkowo z transparentami nawołującymi do poszanowania Ziemi, poprzez oszczędzanie jej zasobów. Spotkanie u „Wróżki” było również okazją, by podziwiać nowe ogródki przypisane do poszczególnych grup wychowanków. Ich codzienna pielęgnacja przypominać będzie o uroczystych postanowieniach, jakie z przejęciem wypowiadali najmłodsi, zatroskani o przyszłość swojej planety.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)