Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
01 lutego 2024

Szajka oszustów robita. Udaremniono nielegalny precedens

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Kryminalni z komendy wojewódzkiej namierzyli i zatrzymali trzy osoby do oszustw# metodą na policjanta. Podejrzani nakłonili bydgoszczanina do przelania 50 000 złotych pod pretekstem zagrożonych pieniędzy na koncie. Zatrzymany do sprawy 22-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci typują, że mężczyzna ma kilkanaście tego typu przestępstw na koncie. Mógł wypłacić ponad pół miliona złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie Bydgoszczy najprawdopodobniej może dojść do przestępstwa polegającego na oszustwie. Kryminalni dotarli do mężczyzny, który przelał pieniądze przestępcom. Okazało się, że uwierzył on w rzekomą akcję wymierzoną w nieuczciwych pracowników banku.
Standardowo, przy tego typu przestępstwie, skontaktował się z nim telefonicznie oszust podający się za policjanta. Pod legendą zagrożonych pieniędzy na koncie namówił swoją ofiarę na wypłatę 50 tysięcy złotych i przelania ich na wskazany rachunek w banku. Co też pokrzywdzony zrobił. Na szczęście pieniądze zostały zablokowane.
Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po czym, przystąpili do działania i następnego dnia pojechali do Szczecina, gdzie sprawcy mieli wypłacić przelane pieniądze. Do realizacji poprosili o pomoc kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Szczecinie którzy, w jednym z banków, zatrzymali trzy osoby podczas próby wypłaty gotówki. 22-latek, 41 i 20-latka zostali przekazani kryminalnym z Bydgoszczy. Cała trójka została przewieziona do Bydgoszczy, gdzie trafili do policyjnego aresztu.
Do działań zostali również zaangażowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg materiałów dowodowych i przeszukali ich mieszkania, między innymi w Gdańsku.
Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawił im zarzut usiłowania oszustwa. Jego decyzją wobec kobiet został zastosowany policyjny dozór, natomiast wobec 22-latka zawnioskował o jego tymczasowy areszt. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.
Kryminalni zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci typują podejrzanego do co najmniej 13 oszustw dokonanych na terenie Polski. Szacują, że w wyniku popełnionych przestępstw wypłacono ponad pół miliona złotych. Dodatkowo podejrzani zrobili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Niewykluczone, że usłyszą oni kolejne zarzuty. Dalej sprawę prowadzi już Wydział do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Materiał: nadkom. Przemysław Słomski

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)