Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
22 maja 2024

Wizyta w Zespole Szkół. Gościem OSP Koronowo

fot. Zespół Szkół - Sobieskiego 16

fot. Zespół Szkół - Sobieskiego 16

Dnia 21 maja nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie. #Uczniowie najpierw uczestniczyli w pogadance, podczas której nasi goście przybliżyli dzieciom na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku czy pożaru.

Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż prowadzi wiele innych działań, które służą ludziomi ich bezpieczeństwu.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze w razie potrzeby. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków, Wielką radość sprawiła uczniom możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego.

Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w pokazie wozu strażackiego i całego sprzętu pożarniczego, który wykorzystywany jest podczas działań.

Serdeczne podziękowania za atrakcyjne i ważne zajęcia kierujemy do zaproszonych strażaków oraz życzymy im wielu sukcesów i tyle samo powrotów, co wyjazdów. OSP KSRG Koronowo

Materiał: Zespół Szkół - Sobieskiego 16

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)