Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
03 czerwca 2024

Wypadek motocyklisty "na oleju". Pracowita niedziela Strażaków

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Druhowie rozpoczęli dzień od zabezpieczenia Vl wyścigu rowerowego dla dzieci i młodzieży #w Solcu Kujawskim organizowanego przez UKS „TOP” Solec Kujawski. Strażacy w trakcie jego trwania nie odnotowali żadnych niebezpiecznych incydentów.

Niestety podczas zabezpieczenia otrzymano zgłoszenie o wypadku motocyklisty na „Krajowej 10“. Do wypadku przedysponowano zastęp dotychczas zabezpieczający imprezę sportową. Po rozpoznaniu okazało się, że wypadek powstał na skutek rozlanej na jezdni substancji ropopochodnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchu drogowego oraz zebraniu substancji z jezdni, na szczęście, wskutek tego wypadku żadna osoba nie została ranna. Podczas prowadzonych działań dostaliśmy kolejne zgłoszenie o zagrożeniu życia 16-letniej dziewczynki, która zasłabła w trakcie kąpieli. Do zdarzenia przedysponowano zastęp kończący działania na DK 10, a także kolejny zastęp z naszej jednostki.

Działania straży pożarnej polegały na pomocy Soleckiemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz sprawdzeniu pod względem występowania tlenku węgla w kamienicy, w której doszło do zdarzenia, w tym przypadku 16-latka zabrana została do jednego z Bydgoskich szpitali.

Niestety to nie był koniec interwencji na dziś. Strażacy po godzinie 16:25 zostali wezwani na ulicę Średnią do zwisającego przewodu stwarzającego zagrożenie dla poruszających się tam pojazdów.

W tym przypadku szybko zlikwidowano zagrożenie i strażacy po chwili mogli wrócić do bazy.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)