Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
16 stycznia 2023

Zadbali o miejski stadion. W ramach kształtowania postaw prospołecznych

fot. mjr Arkadiusz Bargieł

fot. mjr Arkadiusz Bargieł

Osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie# pod okiem funkcjonariusza Służby Więziennej w ramach kształtowania postaw prospołecznych wykonywali prace porządkowe przy stadionie miejskim w Koronowie.

O inicjatywie
10 osadzonych z Koronowskiej jednostki pod czujnym okiem funkcjonariusza Służby Więziennej wykonywało prace gospodarcze przy stadionie sportowym Victoria Koronowo na rzecz Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu I Rekreacji w Koronowie. To już trzecia wizyta osadzonych, podczas której dbali o stadion.

Dlaczego to robimy?
Funkcjonariusze Służby Więziennej starają się organizować wobec skazanych aktywności tak, aby budować ich poczucie lokalnego patriotyzmu, przynależności. Przyłączając się do działań na rzecz ochrony środowiska oprócz pozytywnych efektów edukacyjnych i resocjalizacyjnych praca osób pozbawionych wolności wnosi również wymierny wkład w utrzymanie równowagi ekosystemu. Wykonywanie prac nieodpłatnych na rzecz środowiska lokalnego ma także na celu pokazanie społeczeństwu, iż osadzeni z jednostek penitencjarnych są obecni w życiu społeczności i ponoszą część odpowiedzialności za siebie i swoje czyny. Część z osadzonych z koronowskiej jednostki odbywa kary za chuligaństwo, czy niszczenie mienia. Akcje dbania o stadion mają okazję pokazać im jak wiele ciężkiej pracy kosztuje opieka nad miejscami, w których czas mogą spędzać wszyscy, zarówno ludzie z rodzinami jak i wielcy fani sportu.

Materiał: por. Wojciech Górski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)