Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
17 kwietnia 2024

"Eskapada z przewodnikiem". Zapisy rozpoczęte

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

Jubileuszowa 10 edycja „Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem” rusza w #weekend 27 - 28 kwietnia br. Gmina Dobrcz ponownie przyłącza się do akcji!

We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrczu, Zespołem Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie oraz Sołectwem Wudzynek powstała bogata oferta wydarzenia pn. „Bogactwo kultury wiejskiej w Zbiorach Regionalnych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie”.

Nasza propozycja Eskapady odbędzie się w dniu 27 kwietnia (sobota) w godzinach 11:00 - 17:00 na terenie Zespołu Szkół Agro - Ekononomicznych w Karolewie.

Główną zaletą naszej propozycji będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem Zbiorów Regionalnych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie, które na co dzień nie są dostępne dla odwiedzających. Zwiedzanie będzie połączone z imprezą plenerową.

Na zwiedzanie zbiorów regionalnych obowiązują zapisy na stronie:

https://www.eskapada-z-przewodnikiem.pl/.../65f2e6c4ae66c...

Na pozostałe atrakcje jest wstęp wolny. Zaplanowaliśmy m.in. :

- atrakcje dla dzieci: gra terenowa, dmuchana zjeżdżalnia, animacje, warsztaty plastyczne, szukanie skarbów wykrywaczem metali,
- poczęstunek dla uczestników, w tym ognisko z kiełbaskami,
- występy artystyczne,
- stoiska KGW,
- konkursy wiedzy dla zwiedzających Zbiory Regionalne,
- możliwość skorzystania z Punktu Konsultacyjno – Informacyjnego „Czyste Powietrze”,
- możliwość zwiedzania Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Serdecznie zapraszamy.

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)