Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
19 lutego 2024

Podsumowanie akcji "Bezpieczny pieszy". Bydgoszcz i powiat

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci, przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane# na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wykorzystali do tego system monitoringu ITS. Piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

Czwartkowe (15.02.2024r.) działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych i niebezpiecznych zachowań.

W ramach działań wojewódzkich bydgoscy policjanci przyglądali się "niechronionym uczestnikom", czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Tym razem szczególną uwagę zwrócili na skrzyżowanie ulic Generała Władysława Andersa a Generała Franciszka Kleeberga w bydgoskim Fordonie.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę w odniesieniu do pieszych to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, ale również chodzenie nieprawidłową stroną drogi, brak elementów odblaskowych i inne.

Podczas działań policjanci z ruchu drogowego bydgoskiej komendy oraz z podległych komisariatów ujawnili 43 wykroczenia popełnionych przez pieszych. 22 z nich związane były z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a 10 z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej.

Oczywiście policjanci reagowali również na wykroczenia kierujących pojazdami wobec pieszych. Tych ujawnili 57. W główniej mierze związane były z przekraczaniem prędkości w rejonie przejść (44 przypadki).

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 13 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)